• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1786-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رتبه اول جشنواره خوارزمی برای نوجوان زنجانی


مهنا مرصعی عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌هنری مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان موفق به کسب رتبه اول جشنواره خوارزمی کشور شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جشنواره نوجوان خوارزمی، امسال همانند سال‌های گذشته با حضور گرم و صمیمی دانش‌آموزان سراسر کشور به میزبانی آموزش و پرورش خراسان‌رضوی برگزار شد.

 

مهنا مرصعی دانش‌آموز پایه نهم متوسطه در دبیرستان تیزهوشان فرزانگان زنجان که به مدت 8 سال (از تابستان سال 89) به عنوان یکی از اعضای مرکز فرهنگی هنری مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان بوده و از فعالیت‌های کانون بهره‌مند شده است.

 

وی اذعان می‌کند که تجربه‌ها و مقام‌هایی که در کانون به دست آورده تاثیر به‌سزایی در موفقیت وی در سومین جشنواره نوجوان خوارزمی داشته است، برای مثال شرکت در کلاس‌های ادبی کانون و استفاده از راهنمایی‌های مربی ادبی و نیز حضور در بخش مکاتبه‌ای باعث بالا رفتن پویایی قلم وی شده است.

 

همچنین شرکت در بخش‌های مختلف قصه‌گویی برای موفقیت وی در بخش‌های مختلف سومین مسابقه جشنواره خوارزمی بی تاثیر نبوده است.

 

این عضو کانون استان زنجان همچنین در چندین جشنواره و مسابقه کانون توانسته مقام‌هایی را کسب کند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کسب مقام کشوری در بخش کتاب‌سازی جشنواره رضوی، کسب مقام استانی در جشنواره قصه‌گویی با محوریت دفاع مقدس و غیره را نام برد.

 

به گزارش ایسنا، مهنا مرصعی عضو نوجوان مرکز فرهنگی و هنری مجتمع کانون استان زنجان توانست در بخش زبان و ادبیات فارسی با تصویرخوانی موفق به کسب رتبه اول جشنواره نوجوان خوارزی شود که شامل دو بخش است: نگارش و خوانش. بخش نگارش به این گونه است که تصویری به انتخاب هیئت داوران به دانش آموزان داده می‌شود و دانش‌آموزان باید در برگه‌هایی ویژه موضوع تصویر، جزئیات تصویر، مفهوم و پیام تصویر، عنوان نوشته و متن نوشته را طی زمان مشخص شده بنویسند. در بخش خوانش هم دانش‌آموزان، متن‌های خود را در حضور داوران و با استفاده از عناصر پیرازبانی می‌خوانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: