• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

لزوم تحقق توسعه پایدار در بخش معدن


رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: تحقق توسعه پایدار در بخش معدن که یکی از اهداف صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی است، اهمیت دارد.

 

مهدی حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان با اشاره به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، اظهار کرد: صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در راستای اهداف اقتصادی کلان کشور و نیز تقویت و حمایت از سرمایه‌گذاران خصوصی در بخش معدن، با توجه به ماده 31 قانون معادن مصوب 1377 در سال 1380 تاسیس شده است.

 

این مسئول ادامه داد: صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به منظور تحقق توسعه پایدار در بخش معدن و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های معدنی و هدایت و راهبری این سرمایه‌گذاری‌ها است که تحقق توسعه پایدار در بخش معدن با توجه به وضعیت معدنی که در کشور وجود دارد و اشتغال‌زایی که می‌تواند ایجاد کند، اهمیت بالایی دارد.

 

وی با اشاره اهداف این صندوق، خاطرنشان کرد: کاهش خطرات سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های معدنی از طریق صدور بیمه‌نامه‌های سرمایه‌گذاری و اعتباری، توسعه پایدار بخش معدن و فرآوری مواد معدنی، ایجاد اشتغال در معادن، ایجاد زمینه جهت صادرات محصولات معدنی به کشورهای خارجی، ایجاد درآمدهای ارزی برای معدنکاران و کشور، کمک به توسعه و شکوفایی در صنایع معدنی و اشتغال در این فعالیت‌ها، همچنین افزایش سهم بخش معدن در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور از اهداف تاسیس این صندوق است.

 

حمیدی در رابطه با رسالت‌های صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، یادآور شد: رسالت صندوق بر اساس ماده 31 قانون معادن و اساسنامه خود، کاهش ریسک سرمایه‌گذاری اکتشاف و پروانه بهره‌برداری از طریق ارائه پوشش‌های بیمه‌ای در جهت ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری (بیمه‌نامه‌های سرمایه‌گذاری)، پوشش‌های بیمه‌ای برای خطراتی که منجر به توقف کامل و دائم عملیات اکتشاف، بهره‌برداری، کانه آرایی و فرآوری موادمعدنی می‌شود. همچنین پوشش‌های بیمه‌ای برای خطراتی که موجب توقف عملیات اکتشاف، بهره‌برداری، کانه‌آرایی و فرآوری مواد معدنی می‌شود و ... از مواردی است که صندوق بیمه آن را پوشش می‌دهد.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان، گفت: در حال حاضر امورات این صندوق در هر استان به سازمان نظام مهندسی معدن استان‌ها واگذار شده است که کارشناسان این صندوق پس از گذراندن دوره آموزشی صلاحیت ارائه نظر را در رابطه با کارخانه‌ها و صنایع معدنی که بازدید می‌کنند، خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: