• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-4291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران فجر ابهر:

تعهد آموزش‌های مهارتی در ابهر به نیمه راه رسید


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران فجر شهرستان ابهر گفت: تعهد آموزش‌های مهارتی این مرکز با موفقیت در حال انجام است و هم‌اکنون توانستیم نیمی از تعهد آموزشی سال‌جاری را محقق کنیم.

 

الهام موحد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان اظهار کرد: بخش اعظم آموزش‌های مهارتی بر اساس نیازسنجی جامعه هدف صورت می‌گیرد که این مسئله در مراکز روستایی با جدیت مورد توجه قرار دارد.

 

وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی طراحی دوخت در دو روستای میمون‌دره و عباس‌آباد ابهر، افزود: با توجه به اینکه این دوره بر اساس درخواست بانوان و نیازسنجی صورت گرفته برگزار شده بود، شاهد استقبال بسیار خوب از سوی بانوان این دو روستا از دوره بودیم.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران فجر شهرستان ابهر گفت: ارائه مهارت‌های آموزشی به روستاییان می‌توان با ایجاد اشتغال یکی از مولفه‌های مهم در جلوگیری از مهاجرت باشد و حتی اگر منجر به اشتغال ثابت هم نشود هر بانوی روستایی با انجام امور مربوط به خانواده خود، تا حد زیادی در کاهش هزینه‌های جاری زندگی می‌توان در اقتصاد خانواده سهیم باشد.

 

موحد با بیان اینکه در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره صنایع پوشاک در رشته بافندگی دو میل و فرشینه در بخش شریف‌آباد هستیم، تصریح کرد: همچنین در این مرکز دوره آموزش در صنایع برای رشته‌های تکنسین شبکه‌های کوچک برای بانوان و آقایان برگزار می‌شود.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران فجر شهرستان ابهر با اشاره به اینکه نیمی از تعهدات آموزشی این مرکز در سال‌جاری تاکنون به موفقیت اجرا شده است، تاکید کرد: تعهد آموزشی امسال 600 هزار نفر ساعت بود که تاکنون نیمی از این تعهدات به خوبی اجرایی شده است.

 

موحد خاطرنشان کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران فجر شهرستان ابهر با 9 کارگاه ثابت و 5 تیم سیار شهری و 3 تیم سیار روستایی مشغول به ارائه آموزش‌های حرفه‌ای به مهارت‌آموزان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: