• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5784-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

دبیرکل خانه تعاونگران ایران:

تعاونی‌ها به سمت افزایش بهره‌وری حرکت کنند


دبیرکل خانه تعاونگران ایران گفت: تعاونی‌ها باید به سمت تعالی مدیریت، پیاده کردن استانداردهای ملی و بین‌المللی و افزایش بهره‌وری در ساختارهای‌شان حرکت کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی‌حسین شهریور شامگاه دیروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فن‌بازار بخش تعاون که به میزبانی کارخانه کبریت سابق زنجان برگزار شد، با بیان اینکه هند با یک میلیارد و 250 میلیون نفر جمعیت به مادر تعاون در آسیا معروف است، افزود: اگر چه در حدود 500 میلیون نفر از جمعیت این کشور در زیر خط فقر به سر می‌برند اما همین کشور به لحاظ رشد اقتصادی 10 درصدی، یکی از کشورهای پیشرفته همگام با چین، قدرت اقتصادی دنیا خواهد شد که همه توفیقات را مدیون تعاونی‌ها می‌دانند.

 

وی از ثبت بیش از 220 هزار شرکت تعاونی در سطح کشور خبر داد و با بیان اینکه از این تعداد فقط 95 هزار تعاونی فعال است، تصریح کرد: متاسفانه هنوز در ایران به افزایش سهم تعاونی‌ها در اقتصاد ملی دست نیافته‌ایم که برای رسیدن به این مهم باید چند کار انقلابی انجام دهیم که یکی از این اقدامات به مسئولان برمی‌گردد که باید بخش تعاون را باور داشته باشند، باور به اینکه تعاونی‌ها می‌توانند اشتغال و تولید ایجاد کرده و فقر را از بین ببرند.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه اقدام دیگر در این راستا، حمایت مادی و معنوی از تعاونگران است، اظهار کرد: بیشترین حمایتی که بخش تعاونی از مسئولان مدنظر دارد، حمایت‌های معنوی است، تعاونگران انتظار دارند جوانان و نخبگانی را که در این حوزه فعالیت می‌کنند، باور داشته باشند؛ چرا که این کار باعث می‌شود تا روحیه جوانان و نخبگان تعاونگر بالا رفته و فعالیت‌ها به سمت کارآفرینی و اشتغال سوق پیدا کند.

 

شهریور در ادامه با بیان اینکه علاوه بر همه این موارد، خود تعاونگران باید در نگرش‌شان تغییر ایجاد کنند، افزود: ما معتقدیم سبک مدیریت باید در تعاونی‌ها تغییر پیدا کند. در حال حاضر در دنیا تعاونی‌های نسل جدید شکل گرفته است اما در ایران هنوز نگاه سنتی به بخش تعاون حاکم است که در گام اول تعاونگران باید از وجود یک مشاور و کارشناس بهره‌مند شوند، به عبارت دیگر، تعاونی‌ها باید به سمت تعالی مدیریت و پیاده کردن استانداردهای ملی و بین‌المللی و افزایش بهره‌وری در ساختارشان حرکت کنند.

 

این مسئول با یادآوری اینکه تداوم روند سنتی در فعالیت‌ بخش تعاون منجر به شکست تعاونی‌ها در آینده‌ای نه چندان دور خواهد شد، ادامه داد: مهم‌ترین اصل امروز، هم‌گرایی در میان همه تشکل‌های مرتبط با تعاونی است. خانه تعاونگران ایران رقیب هیچ دستگاهی نیست، بلکه در کنار همه دستگاه‌ها برای ایجاد تحول قرار گرفته است، بنابراین در یک کلام می‌توان گفت که رسالت این خانه، سرعت بخشیدن به توسعه بخش تعاون است.

 

دبیرکل خانه تعاونگران ایران همچنین ضمن ابراز رضایت از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در کشور، از زنجان به‌عنوان یکی از استان‌های پیشرو در امر برگزاری نمایشگاه‌های بخش تعاون یاد کرد و گفت: متاسفانه یکی از دغدغه‌های جدی تعاونی‌ها، بحث برندسازی است که مغفول مانده است، این در حالی است که تعاونی‌ها باید از بازار شناخته داشته باشند تا بتوانند در عرصه رقابت سرپا بایستند.

 

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم، نمایشگاه فن‌بازار بخش تعاون با 42 غرفه رسما افتتاح و آغاز به کار کرد. این نمایشگاه تا 19 شهریورماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: