• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-6384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

با استقرار شهرک تخصصی ترک‌ها در استان:

صنایع زنجان به رقابت برمی‌خیزند

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: فضای رقابتی در صنایع استان با استقرار شهرک تخصصی ترک‌ها ایجاد می‌شود.


غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اخیرا دیداری به منظور بررسی جنبه‌های مختلف احداث شهرک تخصصی جهت استقرار واحدهای صنعتی ترک در استان زنجان با هیئت رئیسه اتاق صنایع استانبول به عمل آمد.


این مسئول با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در این‌خصوص، ادامه داد: بر‌اساس جلسات مشترکی که مابین اتاق صنایع استانبول و مسئولان استان زنجان برگزار شد، انتظارات طرفین در راستای استقرار شهرک تخصصی در زنجان تبیین شد.


وی افزود: همکاری و همراهی همه دستگاه‌های متولی در اجرای این طرح اهمیت بالایی دارد و قطعا با ظهور یک شهرک تخصصی خارجی در استان می‌توانیم شاهد رونق فضای اقتصادی‌، تسهیل در امر جذب سرمایه‌گذاری خارجی و بهبود وضعیت اشتغال در استان باشیم؛ همچنین این سرمایه‌گذاری می‌تواند جهش صادراتی و تولید محصولات مختلف با تکنولوژی‌های مدرن را در استان فراهم کند.


جمیلی، ایجاد فضای رقابتی در صنایع با استقرار شهرک تخصصی ترک‌ها را از دیگر دستاوردهای این طرح دانست و گفت: با ایجاد این شهرک، واحدهای دیگر نیز به اندیشه رقابت و افزایش کیفیت تولیدات خود خواهند افتاد که همین امر می‌تواند موجبات توسعه و پیشرفت کشور را فراهم کند.


رئیس اتاق بازرگانی زنجان یادآور شد: استفاده از نیروهای بومی در شهرک تخصصی ترک‌ها مقرون به صرفه بوده و مشاغل غیر‌مستقیم همانند شرکت‌های خدمات سرمایه‌گذاری، خدمات پیمانکاری‌، خدمات حمل و نقل و لجستیک که از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار هستند با احداث این شهرک در استان زنجان دست‌خوش تحولات مثبتی خواهند شد.


وی تصریح کرد: همچنین ایجاد بستر مناسب جهت راه‌اندازی پروازهای خارجی از فرودگاه زنجان از دیگر پیامدهای استقرار این شهرک در زنجان خواهد بود و اتاق بازرگانی زنجان جهت تسهیل در روند احداث این شهرک در استان و تشویق و ترغیب طرف‌های ترک جهت انجام این پروژه با اهتمام ویژه و بارایزنی و دیدار با مسئولان تمام تلاش خود را به این امر معطوف کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: