• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3487-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رسم عشق حقیقی در رسیدن به معشوق است


انسان زمانی عاشق حقیقی می‌شود که خود را همواره در منظر معشوق می‌یابد و آنقدر در هجر وصال می‌سوزد که در نهایت به دیدار معشوق نایل می‌شود؛ این رسم عاشقی وصف حال مردان خدایی است که در راه معبود گذشتند از هر آنچه که باید می گذشتند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سید علیرضا ترابی در سال ۱۳۴۱ در زنجان متولد شد. دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همان شهر به پایان رسانید. او در دوران تحصیل همواره از شاگردان ممتاز کلاس به شمار می‌رفت. در دوران متوسطه با مشاهده تلاش‌های گسترده رژیم طاغوت در جهت اسلام‌زدایی، به تلاش همه جانبه در زمینه خودسازی و کسب معلومات اعتقادی، اجتماعی و سیاسی پرداخت و با شرکت در تشکل‌های مذهبی و نشر و پخش اعلامیه‌های ضد رژیم، عملاً وارد مبارزات سیاسی شد.

 

در سال‌های ۵۶ و ۵۷ بارها با مأموران ساواک درگیری خونین پیدا کرد و مورد ضرب و شتم قرار گرفت که با این سختی‌ها عزم وی راسخ‌تر می‌شد و بیش از پیش بر فعالیت خود می‌افزود.

 

در سال ۱۳۵۹ دوران متوسطه را با نمرات عالی به اتمام رساند. به ایام تعطیلی موقت دانشگاه‌ها در کنکور سراسری تربیت معلم شرکت کرد و با رتبه خوبی در رشته ریاضی پذیرفته شد. وی ضمن تحصیل، در روستاهای محروم زنجان نیز تدریس می‌کرد. در طول جنگ تحمیلی بارها و بارها به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل اعزام شد وی در عملیات پیروزمندانه خیبر شرکت داشت. تاثیر عمیق این عملیات آنقدر مهم بود که هر لحظه روح بی‌قرارش، برای رفتن به جبهه بی‌قرارتر می‌شد و بی‌صبرانه منتظر عملیات بعدی می‌شد تا در آن حضور داشته باشد.

 

علیرضا در سال ۱۳۶۳ در کنکور سراسری دانشگاه‌ها شرکت کرد و در رشته ریاضی دانشگاه تهران پذیرفته شد ضمن تحصیل در دانشگاه، تدریس در یکی از دبیرستان‌های جنوب شهر تهران را نیز عهده‌دار شد.

 

پشتکار، نبوغ فکری و علاقه به تحصیل و تدریس اگر چه در او بسیار عمیق بود و جزو شاخص‌های وی محسوب می‌شد ولی هرگز نتوانست علاقه شرکت در جبهه را در او از بین ببرد و با وجود مسئولیت سنگین پشت جبهه باز به میادین نبرد می‌شتافت به طوری که دوستانش به او لقب رزمنده نستوه‌‌ داده بودند.

 

می‌خواست به عنوان یک بسیجی بجنگد به عنوان یک معلم تدریس و تحصیل کند. ولی گمنام باشد و عمل به تکلیف کند. او می‌گفت من دوست دارم در بهترین موقیعت زندگیم به جبهه بروم و همانطور که می‌گفت عمل می‌کرد.

 

علیرضا در ۱۹ دی‌ماه ۱۳۶۵ در عملیات پیروزمندانه کربلای ۵ با رمز یا زهرا (س) به عنوان یک بسیجی غواص و خط شکن به خصم پلید یورش برد و بالاخره در همان تاریخ به زیارت جدش حسین (ع) نایل و به شهادت رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: