• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-2286-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

چهره ماندگار فیزیک عنوان کرد:

درمان بسیاری از بیماری‌ها با بررسی علمی‌تر دانش انرژی درمانی


چهره ماندگار فیزیک گفت: به نظر می‌رسد با بررسی علمی‌تر دانش انرژی درمانی بتوان بسیاری از بیماری‌ها را درمان کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هاشم رفیعی‌تبار در جلسه سخنرانی پیرامون موضوع «فوتون‌های زیستی و کاربرد آن‌ها در تشخیص عملکرد سلولی» که در سالن سهروردی دانشگاه زنجان برگزار شد، گفت: موضوع علم بررسی فوتون‌های زیستی برای اولین‌بار توسط دانشمند زیست‌شناسی تحت مطالعه قرار گرفت و در سال ۱۹۲۰ این موضوع به دلیل جنگ جهانی دوم برای مدتی مسکوت ماند تا بعدها توسط فیزیک‌دانان دنبال شود.

 

وی ادامه داد: علم بررسی فوتون‌های زیستی بعدها به عنوان ابزار شناسایی فعالیت سلول‌های زیستی قرار گرفت.

 

رفیعی‌تبار با اشاره به اینکه فوتون‌ها خواص خاصی را با خود حمل می‌کنند، گفت: تحقیقات نشان داده است فوتون‌هایی که توسط سلول‌های سرطانی ساطع می‌شود کاملا مکانیک آماری متفاوتی با سلول‌های سالم بدن دارد و به نظر می‌رسد این موضوع می‌تواند وضعیت کاربردی در زمینه تشخیص وضعیت و موقعیت‌های سلول‌های سرطانی داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه اسم این علم در ایران با نام نورشناسی شناخته می‌شود، خاطر نشان کرد: سلول‌های مغزی به چند طریق باهم ارتباط برقرار می‌کنند که یکی از این روش‌ها به طریق الکتریکی است و یکی دیگر شیمیایی. اما آنچه جدیدا به آن دست یافته‌اند این است که این سلول‌ها به طریق نور درونی با هم ارتباط برقرار می‌کنند که اگر نور ساطع شده از یک نورون با مشکل مواجه باشد کار نورون دریافت کننده نور را هم مختل می‌کند.

 

استاد دانشگاه شهید بهشتی در خصوص میدان‌های زیست فیزیک ذاتی افزود: این میدان‌ها، الکترومغناطیسی درون سلول‌های زیستی منحصر به سلول‌های تحریک‌پذیر مانند نورون‌های نمی‌شود و در تمام سلول‌های مارین میدان‌ها شکل گرفته است.

 

رفیعی‌تبار خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل اینکه هنوز نتوانستیم ماهیت میدان غیرمغناطیسی داخل سلول‌های بدن که حاوی آگاهی و احساسات هستند را کشف کنیم ناچاریم از دانشی که در خصوص میدان‌های الکترومغناطیسی برخوردار هستیم جهت تبیین فعالیت این سلول‌ها استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه بنا به نتایج تحقیقات انجام شده می‌توان اذعان کرد که با اعمال یک میدان الکترومغناطیسی در سطح جمجمه مغز و القای این میدان در داخل سطح بالایی مغز می‌توان بیماری نظیر افسردگی را تا میزان زیادی درمان کرد، گفت: همچنین به نظر می‌رسد بتوان از این نیرو در جهت درمان آلزایمر هم استفاده کرد که هنوز نیاز به مطالعات بسیاری است.

 

رفیعی‌تبار با اشاره به اینکه علم انرژی درمانی در ایران بیشتر جنبه مضحکی به خود گرفته و زمینه کار بسیاری از سودجویان را در این حیطه فراهم آورده است، گفت: به نظر می‌رسد با بررسی علمی‌تر این دانش بتوان بسیاری از بیماری‌ها را درمان کرد.

 

وی با تعریف فوتون‌های زیستی ادامه داد: تابش خود به خود، مستمر و بدون فروکش فوتون‌ها در سامانه‌های زیستی بدون حضور چشمه‌های خارجی نور یعنی در تاریکی، از جمله تعریف‌هایی است که در این زمینه ارائه شده است. طول موج این فوتون‌ها بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ مانومتر است و شدت فوق‌العاده ضعیفی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: