• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-5491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در مورد طرح طاها چه می‌دانید؟


رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر گفت: با اجرای طرح طاها، ضمن پایش و ارزیابی تولیدکنندگان نسبت به رعایت استانداردها در تولیدات خود، محصولات و فرآورده‌های با کیفیت پایین‌تر از استاندارد شناسایی شده و با تولیدکنندگان این نوع محصولات برخورد می‌شود.

 

امیر حاجی‌قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در راستای حفظ سلامت و ایمنی مصرف‌کنندگان و به منظور کنترل کیفیت کالاهای عرضه شده با علامت استاندارد در بازار مصرف، طرح نمونه‌برداری از محصولات مشمول استاندارد اجباری از مراکز عرضه و فروش آغاز شد.

 

وی تصریح کرد: این طرح بخشی از فرآیند طرح اجرای هماهنگ استانداردها (طاها) است که طبق برنامه زمان‌بندی شده در فازهای متوالی و تحت نظارت سازمان ملی استاندارد ایران در طول سال انجام می‌شود.

 

رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر افزود: در این طرح کارشناسان استاندارد ضمن پرداخت هزینه کالای نمونه‌برداری شده، نمونه را برای انجام آزمون‌های کیفی و تطبیق با استانداردهای محصول به آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان استاندارد ارسال می‌کنند.

 

حاجی‌قربانی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح ضمن پایش و ارزیابی تولیدکنندگان نسبت به رعایت استانداردها در تولیدات خود، محصولات و فرآورده‌های با کیفیت پایین‌تر از استاندارد شناسایی شده و با تولیدکنندگان این نوع محصولات برخورد می‌شود.

 

رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر تاکید کرد: در شهرستان ابهر تاکنون تعداد 45 نمونه کالا در انواع محصولات غذایی، سلولزی و بهداشتی، برق و خودرو از بازار خریداری و برای آزمایش ارسال شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: