• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-2586-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

چهره ماندگار فیزیک ایران:

طب مکمل در ایران هنوز جایگاه خود را به دست نیاورده است


چهره ماندگار فیزیک ایران اظهار کرد: طب مکمل در ایران هنوز جایگاه خود را به دست نیاورده است.

 

هاشم رفیعی‌تبار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه با به کارگیری روش فوتون‌های زیستی در تشخیص سلول‌های سرطانی می‌توان در مسیر بهبود شرایط حرکت کرد، گفت: به نظر می‌رسد از این روش در تشخیص انواع سرطان‌ها استفاده کرد؛ چراکه نحوه تابش فوتون‌های زیستی در انواع سرطان‌ها متفاوت است و اگر بتوانیم به درستی اطلات به دست آمده از این فوتون‌های زیستی را تحلیل و ساماندهی کنیم خواهیم توانست به این طریق بسیاری از سرطان‌ها را به این طریق شناسایی کنیم.

 

وی ادامه داد: طب مکمل در ایران جای خود را هنوز به دست نیاورده است و اگر بتوانیم در این زمینه به خوبی کار کنیم می‌توانیم انرژی درمانی را جانشین پزشکی امروز کنیم و از همین منظر می‌توان دانش فیزیک را در حوزه پزشکی وارد دهیم.

 

رفیعی‌تبار با اشاره به اینکه سرطان‌های مختلف متاستازهای متفاوتی دارند، گفت: به وسیله مطالعه تابش فوتون‌های زیستی می‌توان عملکرد و در تناوب آن نوع سرطان را تشخیص داد.

 

چهره ماندگار فیزیک ایران افزود: میدان مغناطیسی زمین اثرات عجیب و غریبی بر روی بدن انسان دارند، به طوری که در هر ساعت از روز میزان تابش‌های فوتون‌های زیستی متفاوت است، به طوری که تابش این فوتون‌ها در ساعت 4 بعد از ظهر به بالاترین میزان خود و در فصل پاییز به کمترین میزان و در فصل بهار به بالاترین میزان می‌رسد.

 

وی ادامه داد: میدان الکترومغناطیسی زمین می‌تواند بر روی میدان الکترومغناطیسی بدن هر فرد تاثیر داشته باشد به طوری که شرایط محیطی نیز در این امر دخالت دارد نظیر این اتفاق در آزمایشاتی صورت گرفت که در استان سمنان رخ داد که بر اساس این آزمایشات به دلیل استفاده مردم این منطقه از سنگ گرانیت مشاهده‌ها نشان داد که میزان افسردگی در این منطقه به دلیل اینکه سنگ گرانیت میدان مغناطیسی را بر هم می زند تا میزان بالایی وجود دارد.

 

رفیعی‌تبار با اشاره به اینکه این موارد از جمله مسائلی است که هنوز به طور درستی به اثبات نرسیده است و هنوز زمینه بازی دارد گفت به نظر می‌رسد با کارهای علمی بیشتر در این زمینه بتوان به اطلاعات دقیق‌تری دسترسی پیدا کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: