• شنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-5791-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

دلیل اصلی عدم موفقیت استقرار بازارچه فصلی در ابهر چیست؟


رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار، خوار و بار و لبنیات شهرستان ابهر، نبود متولی مشخص را مهم‌ترین دلیل در عدم موفقیت استقرار بازارچه فصلی در این شهر عنوان کرد.

 

مهدی مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در فصل تابستان و زمان برداشت محصولات زراعی و باغی شاهد حضور دست‌فروشان دوره‌گرد و عرضه مستقیم میوه و تره‌بار در سطح شهر هستیم که این مسئله دارای نکات مثبت و منفی است که با مدیریت صحیح می‌توان به نتیجه مطلوب در بازار برای عرضه‌کننده و خریدار رسید.

 

وی افزود: عرضه مستقیم و بی‌واسطه محصول موجب پایین آمدن هزینه تمام شده برای فروشنده شده و از این جهت نیز برای مصرف‌کننده به صرفه است و بسیاری از مصرف‌کنندگان میوه و تره‌بار ترجیح می‌دهند مایحتاج خود را از دست‌فروشان تهیه کنند.

 

مهدوی با بیان اینکه تجمع دست‌فروشان در مرکز شهر و خیابان‌های اصلی موجب ایجاد ترافیک و مشکل در تردد می‌شود، تصریح کرد: در این فصل و اسقبال عمومی از فروشندگان دوره‌گرد، معمولا واحدهایی که دارای پروانه هستند و باید مالیات و عوارض بدهند، با رکود و فروش پایین مواجه می‌شوند.

 

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار، خوار و بار و لبنیات شهرستان ابهر گفت: برای جلوگیری از ایجاد ترافیک شهری و تجمع فروشندگان دوره‌گرد و نیز تجمیع این قشر از فعالان اقتصادی، تاکنون چندین بار برای راه‌اندازی بازارچه‌های فصلی با در اختیار قرار دادن غرفه به این قشر اقدام شده، ولی به نتیجه دلخواه نرسیدیم و این فروشندگان ترجیح می‌دهند در محل‌های پر رفت و آمد و مورد نظر خود مستقر شوند.

 

مهدوی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دلیل عدم موفقیت در استقرار بازارچه برای دست‌فروشان، نبود متولی مشخص است و باید توجه داشت برای رسیدن به چهره زیبای شهری و ایجاد عبور و مرور روان و نیز احترام به فعالیت اقتصادی هم‌صنفان، همکاری متقابل شرط مهمی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: