• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-15614-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

شناسایی 132 انشعاب‌ غيرمجاز آب در روستای عمیدآباد


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، از شناسایی 132 انشعاب غيرمجاز آب در سطح روستای عمیدآباد شهرستان ابهر خبر داد.

 

رضا کابلی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بيان اينکه روستای عمیدآباد دارای 777 مشترک با 724 خانوار است، گفت: با تلاش اداره مدیریت مصرف، مدیریت و کارکنان امور آبفار شهرستان، دهیاری و شورای اسلامی روستا تعداد 132 فقره انشعاب غيرمجاز در روستای عمیدآباد شناسايی و مراحل قانونی جهت قطع آن‌ها صورت گرفت.

 

وی افزود: دارندگان انشعابات غیرمجاز در دو مرحله اخطار دريافت کرده و به همه افراد راهنمايی‌های لازم جهت استفاده قانونی از آب‌شرب ارايه می‌شود.

 

این مسئول اظهار کرد: با جمع‌آوری 132 فقره انشعاب غیرمجاز ماهانه 6600 مترمکعب در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

 

کابلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قیمت تمام شده هر مترمکعب آب‌شرب 1350 تومان است در این 132 مورد انشعاب غیرمجاز ماهانه 89 میلیون و 100 هزار ریال خسارت مالی به شرکت آبفار وارد می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان با بيان اينکه ارايه خدمات مطلوب آب‌رسانی در همه روستاهای شهرستان ابهر در سايه همکاری مشترکین روستایی و استفاده قانونی و صحيح از آب آشامیدنی سالم ممکن است، تصریح کرد: آب تولیدی در روستای عمیدآباد سه برابر نیاز اهالی تامین می‌شود که به دلیل استفاده بی‌رویه و عدم رعایت الگوی مصرف روستائیان همواره با کمبود آب مواجه است.

 

این مسئول تاکید کرد: مصرف آب از انشعاب غيرمجاز به ‌لحاظ قانونی و شرعی جايز نيست و اين‌گونه انشعاب‌ها منجر به اخلال در خدمات‌رسانی منظم و تضییع حقوق سایر مشترکان، ایجاد آلودگی در شبکه توزيع آب، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آب‌رسانی و نیز برداشت بي‌رويه منجر به افت فشار آب در شبکه توزيع می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: