• شنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-5891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

بهزیستی چه خدماتی در قبال کودکان طلاق ارائه می‌دهد؟


رئیس بهزیستی خرم‌دره گفت: کودکان طلاق یکی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند که از خدمات متعدد بهزیستی در زمینه‌های مختلف از جمله مشاور و امور مالی برخوردار می‌شود.

 

میترا رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه فرزندان طلاق از افرادی هستند که همواره در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: برای کمک به در امان ماندن این افراد از گزند آسیب‌های اجتماعی، بهزیستی خدمات مختلفی انجام می‌دهد.

 

وی در ادامه با اشاره به بچه‌های طلاقی که سرپرستی آن‌ها را مادر به عهده دارد، عنوان کرد: در راستای حمایت از این مادران بهزیستی اقدام به ارائه خدمات مالی از قبیل هزینه‌های کمک تحصیلی به دانش‌آموزان، دانشجویان و همچنین خدمات مشاوره‌ای می‌کند.

 

رحمانی با اشاره به اینکه دختران تا زمانی که ازدواج نکرده‌اند و پسران نیز تا سن 18 سالگی از این خدمات بهره‌مند می‌شوند، یادآور شد: ارائه این خدمات منوط به این است که فرزندان خانواده یا مادر در جایی اشتغال نداشته باشند و مادر نیز مستمری‌بگیر نبود و از تحت پوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد نباشد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در راستای حل مشکلات فرزندان طلاق بهزیستی اقدام به ارائه خدمات مشاوره‌ای می‌کند، تصریح کرد: این خدمات به صورت کاملا رایگان ارائه می‌شود.

 

وی با اشاره به فرزندانی که به طور دائم یا موقت پدر و مادر ندارند، یادآور شد: سیاست اصلی بهزیستی نگهداری فرزندان در کانون گرم خانواده است و اگر کودکی فاقد خانواده باشد می‌تواند در شبه خانواده نگهداری شود اما صلاحیت این نوع خانواده نیز باید حتما از سوی بهزیستی تایید شود.

 

رحمانی با اشاره به اینکه خط 123 نیز خطی است که مردم می‌توانند موارد کودک‌آزاری را به آن گزارش دهند، عنوان کرد: همکاران اورژانس اجتماعی بلافاصله پس از تماس در محل حضور می‌یابند و در مرحله اول اقدام به راستی‌آزمایی می‌کنند.

 

رئیس بهزیستی خرم‌دره خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی پس از راستی‌آزمایی اقدام به علت‌یابی می‌کند و اگر مشکل به صورت جدی و بحرانی باشد با حکم دادستان کودک از خانواده گرفته و تحویل بهزیستی می‌شود و تا تعیین تکلیف نهایی در بهزیستی می‌ماند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: