• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-7884-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در راستای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در استان تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که باید توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود، بحث برون‌سپاری فعالیت‌های تصدی‌گرایانه است، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی نباید پروژه نیمه‌تمام داشته باشد و در این زمینه باید دستگاه‌ها پاسخ‌گو باشند؛ چرا که این پروژه‌های نیمه‌تمام می‌توانند به بخش خصوصی واگذار شوند تا سریع‌تر به مقصود رسیده شوند.

 

وی افزود: مدیریت اصولی منابع و توجه به انگیزش کارکنان از طریق حذف پرداخت فوق‌العاده به کارکنان ناکارآمد و جایگزینی آن برای پرداخت به کارکنان کارآمد، از دیگر اقداماتی است که باید صورت گیرد.

 

طهماسبی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی برای اینکه بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند، باید سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان را انجام دهند، افزود: از دیگر موضوعاتی که باید توسط دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد، بحث شفاف‌سازی است؛ چرا که شفاف‌سازی موجب جلوگیری از رانت و فساد می‌شود.

 

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌ها و پیشبرد برنامه‌ها تاثیر به‌سزایی دارد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی استان زنجان با اشاره به تغییر نظام بودجه‌ای، تصریح کرد: ملاک کارکرد بودجه‌ای در لایحه سال آینده بودجه‌ریزی بر اساس عملکرد دستگاه‌های اجرایی خواهد بود تا برنامه‌ها به نحو احسن عملیاتی شود.

 

طهماسبی با اشاره به مطرح شدن استانی کردن بودجه‌ هزینه‌ای دستگاه‌ها، گفت: سال آینده نظام بودجه‌ریزی با ملاحظات عمیق‌تری پیش‌بینی خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه بحث آموزش دستگاه‌ها موجب افزایش توسعه خواهد بود، ادامه داد: در خصوص آموزش هر چقدر زمان بگذاریم کم است؛ چرا که توسعه فرآیندی است که لازمه‌اش آموزش است، از همین منظر است که لزوم آموزش مبتنی بر نیاز دستگاه‌ها مشاهده می‌شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه مقوله آموزش نوعی سرمایه‌گذاری است که در دستگاه‌ها انجام می‌شود٬ گفت: این آموزش‌ها نباید به‌عنوان هزینه تلقی شود؛ چرا که در صورتی که حتی یک درصد هم در نوع نگرش کارکنان دولت اثر بگذارد شاهد توسعه استان خواهیم بود.

 

در ادامه این جلسه، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان نیز اظهار کرد: برای توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌ای استان زنجان 4 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.

 

مسیح‌الله سلطانی با ارائه گزارشی از فعالیت کارگروه اجتماعی استان زنجان، اظهار کرد: برنامه‌های این کارگروه در دو محور اجتماعی و فرهنگی در قالب شش موضوع مورد بررسی قرار گرفت که 14 راهبرد برای حوزه اجتماعی و شش راهبرد برای حوزه فرهنگی پیش‌بینی شده است.

 

وی افزود: همچنین در این زمینه 20 راهبرد برای محورهای استراتژیک پیش‌بینی شده است که به همت مسئولان امید است به بهترین شکل ممکن کاربردی شود.

 

سلطانی با اشاره به اعتبار اختصاص یافته برای اجرای پروژه‌های توانمندسازی اجتماعی، اقتصادی و مناطق حاشیه‌نشین، گفت: در این زمینه برای 9 پروژه اجرایی بالغ بر 4 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته که عمدتا در حاشیه شهر اجرا خواهد شد.

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به فعالیت کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی ذیل کارگروه اجتماعی، گفت: این کارگروه نیز فعالیت مطلوبی داشته است. همچنین در زمینه کمک به اقشار آسیب‌پذیر نیز 20 برنامه در حوزه اجتماعی در نظر گرفته شده است.

 

وی همچنین از برگزاری همایش تجلیل از شخصیت آیت‌الله شبیری‌زنجانی خبر داد و گفت: این برنامه نیز طی ماه‌های آتی برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: