• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4087-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن هنرهای نمایشی زنجان خبر داد:

رقابت 9 اثر در جشنواره تئاتر استان زنجان


رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان از رقابت 9 اثر در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان زنجان خبر داد.

 

حسین نجفی در حاشیه رونمایی از پوستر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با یادآوری اینکه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان را در پیش داریم، افزود: بی‌تردید این جشنواره ماحصل تمرین یک ساله هه اعضای انجمن است.

 

وی تعداد آثاری را که درخواست حضور در جشنواره بیست و نهم تئاتر استان زنجان را داشتند 20 اثر عنوان و تصریح کرد: این تعداد اثر توسط هیئت انتخاب آثار، داوری و در نهایت 9 اثر برای شرکت در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان زنجان انتخاب شد.

 

این مسئول با یادآوری اینکه 2 اثر از ابهر، یک اثر از خرم‌دره، یک اثر از خدابنده و پنج اثر نیز از شهر زنجان جزو آثاری است که در این جشنواره حضور دارند، اظهار کرد: اجرای آثار قرار است از روز 20 شهریورماه آغاز شده و تا 23 ماه‌جاری نیز ادامه داشته باشد. همچنین بعد از ظهر روز 23 شهریورماه و در ساعت 18 شاهد برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره خواهیم بود.

 

وی در خصوص وضعیت هنرهای نمایشی استان زنجان نیز گفت: با توجه به اینکه هیئت رئیسه جدید که حدود 1.5 سال است انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان را در دست گرفته است، به گفته هنرمندانی که در این انجمن حضور دارند و نیز به گفته هنرمندانی که سالیان قبل در انجمن حضور داشتند و امروز بعد از چند سال دوباره در این انجمن حضور پیدا می‌کنند، کمیت انجمن بسیار بالا رفته است.

 

نجفی ادامه داد: خوشبختانه دوره‌هایی در انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار می‌شود و توانسته‌ایم در حدود 60 نفر هنرجوی تئاتری جدید را به گروه‌های‌مان تزریق کنیم. این در حالی است که چند نفر از این هنرجویان نیز که پارسال به عنوان هنرجو به این انجمن مراجعه کرده بودند، امسال در قالب گروه‌های مختلف به چند جشنواره رفتند.

 

وی یادآور شد: امیدواریم کیفیت کارها نیز همانند کمیت آن بالا برود که در همین راستا در نظر داریم در نیمه دوم امسال، ورک‌شاپ‌هایی را به همراه نقد و بررسی کارها و یکشنبه‌های تئاتر زنجان برگزار کنیم تا گام‌های بلندی در راستای افزایش کیفیت کارها برداریم.

 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان با اشاره به اینکه خوشبختانه تعامل در بین هنرمندان نمایشی استان زنجان بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رشته هنرهای نمایشی باید حتما به صورت تیمی یک کار را انجام دهد و حتی اگر نمایشی باشد که یک بازیگر داشته باشد باید چند نفر همکاری کنند تا این نمایش با تک بازیگر هم به نتیجه برسد، به همین خاطر تعامل بین هنرمندان نمایش بیشتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: