• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2285-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

قاضی دادگستری زنجان:

قبح مصرف موادمخدر در جامعه شکسته شده است


قاضی دادگستری زنجان گفت: متاسفانه امروز شاهد شکسته شدن قبح مصرف موادمخدر در جامعه هستیم و این جرم رتبه سوم را در استان زنجان به خود اختصاص داده است که نیازمند نگاه و توجه ویژه خانواده‌ها دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا حمیدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: استان زنجان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی نام‌گذاری شده است ولی متاسفانه وقوع برخی جرایم در این استان پسندیده این دیار نیست و لازم است مورد توجه همگان و شهروندان قرار گیرد.

 

حمیدی به آمار جرایم وقوعه در استان اشاره کرد و گفت: ایراد ضرب و جرح اولین رتبه در استان را به خود اختصاص داده است و این در حالی است که توهین و فحاشی شایسته مردمان دیار پایتخت شور و شعور حسینی نیست و متاسفانه در خانواده‌ها و در جامعه شاهد وقوع این جرم هستیم.

 

وی گفت: در حال حاضر مجازات تعیین شده طبق قانون اساسی کشور در جرم ضرب و جرح، قصاص است. امسال میزان دیه تعیین شده ۲۱۰ میلیون تومان است و این رقم در ماه‌های حرام سال به ۲۸۰ میلیون تومان می‌رسد.

 

حمیدی تصریح کرد: رانندگی بدون گواهی‌نامه دومین رتبه، موادمخدر سومین، سرقت رتبه چهارم و جرایم فضای مجازی رتبه پنجم را به خود در استان اختصاص داده است.

 

وی یادآور شد: متاسفانه امروز قبح مصرف موادمخدر در جامعه شکسته شده است، در طول چهار دهه گذشته همواره نیروهای مسلح در تلاش برای مبارزه با موادمخدر بوده‌اند ولی کافی نبوده است، خانواده مهم‌ترین عنصر در امر پیشگیری از مصرف موادمخدر در جامعه محسوب می‌شود که لازم است نقش کنترل کننده خود را نسبت به نظارت خانواده ایفا کنند.

 

حمیدی افزود: سرقت جرمی است که در استان بیشتر به صورت سرقت خرد شاهد آن هستیم که بیشتر از سوی معتادان انجام می‌گیرد که در بسیاری از مواقع خود مال‌باختگان فضا را برای سارقان مهیا می‌کنند که لازم است به این امر توجه ویژه‌ای داشته و نسبت به مراقبت از اموال خود اعمال کنند.

 

این قاضی دادگستری خاطرنشان کرد: آسیب‌های فضای مجازی و جرمی که از این ناحیه بر افراد حادث می‌شود موضوع دیگری است که نظارت خانواده‌ها را می‌طلبد؛ چراکه هنوز فرهنگ صحیح استفاده از این فضا در جامعه اعمال نشده، در نتیجه شاهد آسیب‌هایی از طریق فضای مجازی در جامعه به خصوص در استان هستیم.

 

وی تاکید کرد: کلاه‌برداری از طریق پیامک و تماس موضوع دیگری است که لازم است تاکید شود تا افراد به محض دریافت چنین پیامک و تماسی پیگیر آن نباشند؛ چراکه پشت پرده این برنامه‌ها کلاه‌برداری از افراد است.

 

حمیدی یادآور شد: خرید و فروش وسیله نقلیه موضوع مهم امروز در جامعه است، افراد به محض معامله کردن باید نسبت به تعویض پلاک سریعا اقدام کنند و هرگز وسیله نقلیه خود را امانت به شخص دیگری ندهند؛ چراکه اعتماد زیاد موجب وقوع جرم می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: