• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2385-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

غدیر خم، ابرحماسه تاریخ است


امام جمعه ابهر گفت: يكى از پديده‌ها و حماسه‌هاى بزرگ كه مى‌توان آن ‌را ابرحماسه تاريخ ناميد، غديرخم است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با بیان اینکه غدیر خم پديده‌اى است كه اگر به‌درستى همه ابعاد آن شناخته شود، ظرفيتى حاصل خواهد شد كه توان بسيج‌كنندگى همه انسان‌هاى روى زمين را در يك جبهه و مكتب و با جهتی واحد، خواهد داشت، افزود: زيرا همه آنچه را كه بشريت ديروز و امروز گمشده خود مى‌داند، نظیر امنيت همه‌جانبه و پايدار، پاكى و طهارت فراگير، عدالتى استوار، برادرى و برابرى، كرامت و شرافت انسانى و بالاخره اخلاق و ادب و هر آنچه از خوبى و زيبايى و خير، آرزوى بشريت باشد در لواى آن خواهد يافت.

 

وی ادامه داد: غدير خم به‌منزله قلب و نبض حيات بشر است كه به پهنای همه تاريخ از ابتداى خلقت تاكنون و از هم‌اكنون تا آخر عمر بشر، گستردگى دارد. غدیرخم یک قضیه نیست، بلکه یک جریان است و آن هم یک جریان انقلابی است و این جریان تا قیامت زنده و مرم را آزمایش و حق را از ناحق جدا می‌کند. کسانی که تسلیم غدیرخم شده‌اند سعادتمند هستند و کسانی که عامدانه تسلیم غدیرخم نشده و نمی‌شوند سعادتمند نخواهند شد. کربلا و عاشورا نتیجه عمل نکردن و عدم شناخت غدیرخم بوده است و اگر غدیرخم شناخته می‌شد، از حادثه تلخ کربلا خبری نبود.

 

خطیب نمازجمعه ابهر تصریح کرد: اما آنچه جاى تأسف است و با كمال شرمندگى بايد نسبت به آن اعتراف كنيم اين است كه حق اين ابرحماسه تاريخ يعنى غدير خم را به ‌خوبى ادا نكرده‌ايم و الا اگر حقيقت و جوهره غدير در پهناى هستى و گيتى جلوه يابد، ديگر هيچ انسانى روى زمين نخواهد ماند كه با یأس و نااميدى و در نهايت خوارى و ذلت و فقر و نابرابرى زندگى كند، چراکه پيام غديرخم عدالت است و امنيت و با نقشه راهى كه در مسير امامت و ولايت براى همه آحاد بشر ترسيم کرده است، مسئله اختلاف بعد از علم مثل یک سرطان است که زندگی جوامع بشری را مختل می‌کند و لذا بر همه واجب است راجع به تبلیغ ولایت و امامت تلاش کنند و وحدت و همدلی را بر محور ولایت تبیین کنند.

 

رحیمی در ادامه به کشتار مسلمانان میانمار در سکوت مدعیان حقوق بشر اشاره و اظهار کرد: كشتار مسلمانان ‌بى‌گناه ميانمار در روزهاى اخير يكى از وقايع تلخ تاريخ معاصر جهانى است كه قلب انسان‌ها را به درد مى‌آورد. رفتارهاى ضد انسانى در مناطق مسلمان‌نشين و شيوه برخورد با مسلمانان ميانمارى سبب شده است هزاران نفر از خانه و كاشانه خود در درياها و كوهستان‌ها آواره شوند و مرگ عزيزان خود را در موج‌هاى متلاطم دريا و صخره‌هاى سخت مشاهده كنند.

 

امام جمعه ابهر تصریح کرد: جنايات بوداييان عليه مسلمانان ميانمار كه با حمايت رژيم صهيونيستى و آمريكا صورت می‌پذيرد، نمونه‌اى از جاهليت مدرن است كه در عصر اطلاعات از پوشش خبرى و رسانه‌اى آن جلوگيرى مى‌شود. موج جديد خشونت‌ها توسط ارتش و افراطيون بودايى در رفتارى‌ بى‌رحمانه با آتش كشيدن منازل، سر بريدن كودكان، زنده به آتش افكندن و نسل‌كُشى مردم ستمديده و از طرفى مسدود كردن كمك‌هاى بشردوستانه بين‌المللى براى مسلمانان آن منطقه توسط دولت ميانمار و همچنين سانسور رسانه‌اى فجايع صورت‌گرفته توسط رسانه‌هاى جهانى، نشان از اوج مظلوميت و بى‌پناهى آوارگان آن منطقه دارد.

 

رحیمی اظهار کرد: اين همه خشونت، خونريزى و قتل‌عام كه گفته مى‌شود پشت صحنه اين خشونت‌ها تحريك رژيم صهيونيستى است، بايد با فشارهاى بين‌المللى از طرف دولت‌ها، ملت‌ها و سازمان‌هاى بين‌المللى متوقف شود. ما از مجامع بین‌المللی می‌خواهیم سکوت مرگبار خود را شکسته و در مقابل این رسوایی تاریخی عکس‌العمل نشان دهند. همچنین از جوامع اسلامی می‌خواهیم به غیرت در بیایند و در مقابل این جنایات فریاد بزنند و امروز در این جنایت دستان خونین و کثیف رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکا به وضوح دیده می‌شود و ما این جنایت را به شدت محکوم می‌کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: