• شنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-6191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خرم‌دره:

واقعه غدیر شناسنامه و هویت شیعیان است


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره گفت: واقعه غدیر شناسنامه و هویت شیعیان است.

 

حجت‌الاسلام علی مقدمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به فضایل حضرت علی (ع)، اظهار کرد: حضرت علی (ع) برترین مجری دین خدا و بزرگ‌ترین شاگرد پیامبر گرامی اسلام بودند، ایشان کامل‌ترین الگو از شاگردان پیامبر (ص) و بهترین جانشین برای ایشان هستند.

 

وی اظهارکرد: رسول خدا (ص) در خصوص عید غدیر فرمودند که روز غدیر خم، برترین عیدهای امت من است و آن روزی است که خداوند دستور داد برادرم، علی بن ابی‏طالب را به ‌عنوان پرچم‌دار امت‌ام منصوب کنم، تا بعد از من مردم به دست او هدایت شوند، و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل، و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را دین آنان قرار داد.

 

این مسئول با بیان اینکه عید غدیر یکی از برترین اعیاد شیعیان است، تصریح کرد: غدیر، عید بزرگ الهی، روز اکمال دین و اتمام نعمت و روز امامت و ولایت و تجلی‌گر رهبری الهی در جامعه اسلامی است.

 

وی یادآور شد: حضرت امام خمینی (ره) درباره عید غدیر می‌فرمایند: ارزش غدیر برای آن است که با اقامه ولایت یعنی با رسیدن حکومت به دست صاحب حق همه مسائل حل می‌شود و همه انحرافات از بین می‌رود.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره با تأکید بر ضرورت ارج نهادن به واقعه عظیم غدیر از سوی شیعیان، عنوان کرد: هر فرد شیعه باید غدیر را مهم بداند، زیرا غدیر شناسنامه و هویت شیعیان است و باید در راستای تبیین آن از هیچ اقدامی کوتاهی نکند.

 

مقدمی با تأکید بر اینکه شیعیان باید در راستای شناساندن غدیر به جهانیان گام‌های محکمی بردارند، یادآور شد: همه ما به نوبه خود باید تلاش کنیم که عید غدیر به عیدی جهانی تبدیل شود، زیرا ما با عید غدیر زنده‌ایم و واقعه غدیر اساس و پایه اعتقادی شیعیان است.

 

وی با تأ‌کید بر اینکه اگر شیعه در زمینه معرفی واقعه غدیر کوتاهی کند، در واقع در شیعه بودن خود کوتاهی کرده است، تصریح کرد: اصحاب رسانه نیز با بهره‌گیری از ابزار کار خود باید در راستای تبیین واقعه غدیر برای جهانیان تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: