• شنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-4088-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

در رقابت‌های روئینگ قهرمانی آسیا؛

پاروزنان زنجانی مدال‌ها را درو کردند


پاروزنان زنجانی اعزامی به رقابت‌های روئینگ قهرمانی آسیا با عملکرد خود مدال‌های زیادی را در قالب تیم‌ملی برای کاروان ورزشی ایران در این رویداد آسیایی کسب کردند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا به میزبانی پاتایای تایلند برگزار شد که کاروان ورزشی ایران توانست در مجموع دو بخش مردان و زنان به 5 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز دست یابد.

 

با توجه به اینکه زنجان به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی در رشته قایقرانی به‌شمار می‌رود، شاهد حضور هفت ورزشکار از زنجان به نام‌های سیدمجتبی شجاعی، سیدمسعود محمدی، بهمن نصیری، مهسا جاور، فرحناز عشقی، پریسا احمدی و فرشته رومی بودیم که عملکرد قایب قبول پاروزنان زنجانی باعث شد تا تیم‌ملی روئینگ ایران در بخش‌های مختلف به عناویم قابل توجهی دست یابد.

 

در روئینگ دو نفره سنگین وزن جفت پاروی زنان، مهسا جاور و پریسا احمدی دو قایقران زنجانی توانستند با عملکرد خوب خود مدال ارزشمند طلا را برای کاروان ورزشی ایران به دست آورند. در این بخش تیم‌های دو نفره کره‌جنوبی و تایلند عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

 

در روئینگ چهار نفره سنگین وزن جفت پاروی مردان، سیدمسعود محمدی، سیدمجتبی شجاعی و بهمن نصیری از زنجان به همراه سیاوش سعیدی در فینال این بخش به مصاف حریفانی از قزاقستان، ازبکستان، اندونزی، تایلند و چین رفته و در نهایت با ثبت زمان 5 دقیقه و 46 ثانیه و 14 صدم‌‌ثانیه بر سکوی نخست ایستادند تا دومین مدال طلا توسط ورزشکاران زنجانی به دست آید. در این بخش تیم‌های اندونزی و تایلند در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

 

در روئینگ چهار نفره سنگین وزن جفت پاروی زنان، مهسا جاور و پریسا احمدی از زنجان به همراه دو پاروزن دیگر از کشورمان در فینال این بخش به مصاف تیم‌های مالزی، چین‌تایپه، قزاقستان، تایلند و چین رفت و با ثبت زمان 6 دقیقه و 20 ثانیه و 7 صدم‌ثانیه عنوان قهرمانی را کسب و سومین مدال طلا را برای تیم قایقرانی ایران به دست آورد. در این بخش تیم‌های قزاقستان و تایلند دوم و سوم شدند.

 

در روئینگ دو نفره سنگین وزن جفت پاروی مردان، سیدمسعود محمدی و بهمن نصیری از زنجان در مصاف با حریفان خود در جایگاه دوم ایستادند تا نشان نقره را از آن خود کنند. در این بخش تیم دو نفره کره‌جنوبی قهرمان شد و تایلند بر سکوی سوم ایستاد. همچنین در روئینگ چهار نفره سبک وزن تک پاروی زنان، فرشته رومی از زنجان به همراه سه ملی‌پوش دیگر از کشورمان با ثبت زمان 6 دقیقه و 53 ثانیه و 49 صدم‌ثانیه در جایگاه دوم ایستاد تا دومین مدال نقره زنجانی‌ها در رقابت‌ها به دست آید. در این بخش چین و تایلند به ترتیب مدال طلا و برنز را کسب کردند.

 

به گزارش ایسنا، علاوه بر کسب سه مدال طلا و دو نشان نقره توسط ورزشکاران زنجانی، یک مقام چهارمی توسط فرحناز عشقی در بخش چهار نفره سنگین وزن تک پارو و یک عنوان پنجمی توسط همین ورزشکار در بخش دو نفره سنگین وزن تک پارو به دست آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: