• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-16114-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون روستایی استان زنجان:

30 درصد زیتون کشور فرآوری می‌شود


مدیرکل تعاون روستایی استان زنجان گفت: از مجموع 105 هزار تن تولید زیتون در سطح کشور، 30 درصد برای فرآوری زیتون و مابقی نیز به صورت کنسروی استفاده می‌شود.

 

محمود نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، افزود: حدود سه برابر نرم جهانی زیتون را به صورت کنسروی مصرف می‌کنیم و یک‌سوم نرم جهانی نیز مصرف روغن زیتون است. همچنین میزان مصرف سرانه زیتون کنسروی به ازای هر نفر حدود 250 گرم و روغن زیتون نیز 160 گرم است.

 

وی تاکید کرد: در زنجیره ارزش‌افزوده، محصول زیتون باید از هدف کنسروی به روغن مورد استفاده قرار گیرد و گرفتن روغن فرابکر تحت فشار کمپرس سرد، از دیگر اهدافی که در این زنجیره تعریف شده است. همچنین روغن‌های زیتون موجود در بازار نسبت به روغن کشورهای ایتالیا و اسپانیا استقبال قابل توجهی از سوی مصرف‌کننده ندارد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه این کشورها با فرایند بسیار ساده تحت فشار روغن را از دانه زیتون استحصال و شیشه‌گیری می کنند و میزان اسید فولیک آن کمتر از یک درصد می‌شود، اظهار کرد: در حالی که استحصال روغن از محصول زیتون در کشور ما با سیستم گرمادهی و روغنی انجام و به دست مصرف‌کننده می‌رسد که از ارزش غذایی مطمئنی برخوردار نیست.

 

وی ادامه داد: روغن زیتونی که در ایران تولید می‌شود سالانه به طور متوسط 5500 تن است، در حالی که کشورهای سوریه در شرایط فعلی 110 هزار تن، ترکیه 177 هزار تن و فلسطین 19 هزار و 500 تن سالانه روغن زیتون تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

 

نوری به میزان تولید روغن زیتون در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اشاره کرد و افزود: در اسپانیا یک میلیون و 311 هزار تن، یونان 260 هزار تن و ایتالیا 243 هزار تن تولید این روغن را دارد.

 

وی با بیان اینکه به منظور بازگشت ارزش‌افزوده به کشاورزان و توسعه تولید روغن زیتون باید تولید موجود ساماندهی و به زنجیره ارزش‌افزوده متصل و در این زنجیره توزیع عادلانه ارزش باید در قالب مدیریت مجموعه‌ای محقق شود، افزود: با فعالیت زنجیره ارزش‌افزوده زیتون روغن زیتون بکر و سالم به دست مصرف‌کننده می‌رسد، ارزش‌افزوده محصول توزیع، کیفیت حفظ و قیمت محصول اولیه محصول زیتون نیز فراهم می‌شود.

 

مدیرکل تعاون روستایی استان زنجان با اشاره به اینکه هم‌اکنون زنجیره ارزش‌افزوده زیتون سه‌هزار تن از این محصول در مناطق دستجرده، ارزین، درام و گیلوان توسط تعاونی فعال این مناطق که با محوریت زنان است، آغاز شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس این زنجیره در مرحله پس از تولید حلقه بعدی روغن‌گیری است که استحصال با دستگاه‌های پروتابل متوسط روغن‌گیری انجام می‌شود، در مرحله بعدی برندسازی، شیشه‌گیری و برچسب‌زنی انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: