• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-17014-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

افزایش امید به زندگی تا 85 سال، یکی از اهداف طرح جامع سلامت


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: افزاش امید به زندگی تا 85 سال، یکی از اهداف طرح جامع سلامت است.

 

علیرضا بیگلری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان با اشاره به اینکه امید به زندگی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در این استان به 30 سال می‌رسید و اکنون با توسعه خدمات درمانی و بهداشتی در این مدت این رقم به بیش از 72 سال رسیده است، گفت: میزان مرگ و میر در کودکان زیر یک سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 110 در هر یک‌هزار تولد بود که این رقم در حال حاضر به 9.9 نفر در هر یک‌هزار تولد می‌رسد.

 

وی ادامه داد: برای دست‌یابی به چنین آماری اقدامات بسیاری انجام شده است. همچنین پیش از این علل مرگ افراد مشکلات عفونی و میکروبی بود که با دارو و مسائل بهداشتی رفع شد اما هم‌اکنون مهم‌ترین علت مرگ و میر افراد مسائل ژنتیکی و بیماری‌های قلبی و عروقی است.

 

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: در صورتی که مردم غذا و روغن سالم مصرف نکنند، هرگز مسئولان حوزه بهداشت و درمان کشور موفق به افزایش امید به زندگی و کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی نخواهند شد.

 

وی رویکرد اصلی نقشه جامع سلامت استان زنجان را اصلاح شیوه زندگی مردم به منظور افزایش امید به زندگی اعلام و خاطرنشان کرد: علاوه بر نقشه جامع سلامت کشور، هر استان موظف به تدوین برنامه مجزا و متناسب با ویژگی‌های منطقه‌ای خود شده است.

 

بیگلری افزود: هم‌اکنون سن امید به زندگی در مردان زنجانی 79 و در زنان 80.5 سال است که برای رسیدن به ارقام هدف‌گذاری شده 85 و 90 سال، راه درازی باید پیموده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: