• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-17414-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مسئول کانون فرهنگی تبلیغی قلم مطهر:

کار فرهنگی نتیجه‌بخش در گروی تبیین ریشه‌ای مفاهیم است


مسئول کانون فرهنگی تبلیغی قلم مطهر تاکید کرد: کار فرهنگی نتیجه‌بخش در گروی تبیین ریشه‌ای مفاهیم است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بتول خداکرمی شامگاه امروز در مراسم اختتامیه دوره‌های تابستانی «نوجوان متفکر» با محوریت آثار شهید مطهری که در همایش‌های شهید شهریاری صدا و سیمای مرکز زنجان برگزار شد، با بیان اینکه امروز امر خطیر فرهنگی بر عهده تک‌تک ما گذاشته شده است، افزود: بی‌تردید خدمت به این نظام خدمتی عظیم و قابل تقدیر است.

 

وی با اشاره به اینکه تا به امروز کارهای فرهنگی زیاد و متعددی در سطح کشور انجام شده است، تصریح کرد: بالطبع برگزاری این این برنامه‌ها با هزینه‌های زیادی همراه بوده است، اما این سئوال مطرح است که چرا با وجود این‌همه کار فرهنگی، به جای اینکه هنجارهای اخلاقی در جامعه بیشتر شود، شاهد بروز ناهنجاری‌ها و کارهای غیرفرهنگی هستیم.

 

این مسئول دلیل نتیجه‌بخش نبودن کارهای فرهنگی را پرداختن به ظاهر امور خواهند و اظهار کرد: ما به دانش‌آموزان بایدها و نبایدها را می‌گوییم و این‌ها همه ظاهر قضیه است، در حالی که اسلام بحث یادگیری را از ریشه شروع کرده است و اگر می‌خواهیم کار فرهنگی موثری انجام دهیم، بهترین کار این است که ریشه‌ای کار کرده و ریشه دانش‌آموزان را برای فراگیری این آموزه‌ها، سالم‌سازی کنیم تا اینکه کپسول اکسیِژن به آن‌ها وصل کنیم.

 

مدیر دبیرخانه بینش مطهر استان زنجان در ادامه با تاکید بر اینکه برای شناخت انسان چاره‌ای جز تفکر نداریم، خاطرنشان کرد: امام راحل همه آثار شهید مطری را ارزشمد می‌دانستند، لذا برای اولین‌بار در کشور آثار شهید مطهری در قالب مفاهیم قابل فهم برای دانش‌آموزان ارایه شد که اقدام ارزشمندی بود، هرچند معتقدیم هنوز آغاز راه است اما به مروز زمان گسترش پیدا خواهد کرد.

 

رئیس اداره منطقه یک کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان زنجان نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش در اولویت برنامه‌های این کمیته قرار دارد، افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) برنامه‌های متعددی را برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تحت پوشش تدارک دیده که امروز شاهد برگزاری مراسم اختتامیه یکی از این برنامه‌های ارزشمند در سطح شهرستان زنجان هستیم.

 

الوالفضل عبداللهی از اعزام دانش‌آموزان تحت پوشش به مشهد مقدس و نیز برپایی تور گیلان و مازندران به‌عنوان برنامه‌های این کمیته در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان تحت پوشش یاد کرد و گفت: امروز باید به نیازهای اصلی خانواده‌های تحت پوشش که نیازهای فرهنگی ـ رفتاری است اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

 

سیدمجتبی حسینی، مسئول کانون فرهنگی مشکات نیز در این مراسم با یادآوری اینکه این کانون در سال 79 موفق به کسب مجوز شد، خاطرنشان کرد: ارایه آموزش‌های تخصصی معارف در سطوح عالی از برنامه‌های این کانون تا پارسال بود که با تغییر رویکرد و روش، آموزش معارف به‌ویژه در سطوح سنین پایین از اهداف این کانون به‌شمار می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: