• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-8284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران:

ارتقای بهره‌وری، شاه‌کلید اقتصاد مقاومتی است


رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران گفت: ارتقای بهره‌وری، شاه‌کلید اقتصاد مقاومتی است و هر مجموعه و بنگاه اقتصادی در این مسیر گام بردارد به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کرده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رویا طباطبایی‌یزدی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در همه دنیا بسته به اینکه این کشور از نظر سطح توسعه‌یافتگی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و سایر موارد در چه مرحله‌ای باشد، نهادهای متولی بهره‌وری وابسته به یک وزارتخانه هستند.

 

وی افزود: در کشورهایی که در مسیر توسعه صنعتی هستند و صنعت برای‌شان مهم است، نهاد بهره‌وری وابسته به وزارت صنعت است و در کشورهایی که در مرحله عالی بهره‌وری هستند و بیشتر می‌خواهند در راستای ارتقای بهره‌وری به سایر کشورها کنند، بنابراین ارتباطات با سایر کشورها اهمیت زیادی پیدا می‌کند، بر همین اساس نهاد متولی بهره‌وری وابسته به وزارت امور خارجه می‌شود که نمونه آن را در کشور ژاپن می‌بینیم.

 

طباطبایی‌یزدی با تاکید بر اینکه ما نمی‌خواهیم در زمینه برنامه‌های بهره‌وری الگوبرداری کنیم، خاطرنشان کرد: در زمانی که این سازمان 24 سال پیش ایجاد شد ایران می‌خواست کشوری صنعتی شود تا بتواند در بنگاه‌های اقتصادی بهره‌وری خود را افزایش دهد، لذا به وزارت صنعت وابسته شد.

 

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران گفت: اگر کشوری بخواهد در همه زمینه‌ها رشد کند باید به جایی که غیربخشی است وابسته شود. مثلا وزارت اقتصاد یا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آن کشور، هر چند مهم این است این نهادی که ما وابسته به آن هستیم بهره‌وری را باور داشته باشد و کمک کند به این نهاد که اهداف خود را دنبال کند.

 

طباطبایی‌یزدی با اشاره به اینکه بهره‌وری یعنی انتخاب بهترین کار و انجام دادن آن به بهترین شکل ممکن، تاکید کرد: این امر به معنای بهره‌وری است و با توجه به اینکه اصلاح برخی از قوانین بسیار زمان‌بر هستند باید سعی کنیم در چارچوب قانون بهترین راه را انتخاب و در مسیر بهره‌وری عمل کنیم.

 

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به اینکه آمار دقیق بهره‌وری در سال‌های اخیر در سایت این سازمان در دسترس است، گفت: طی سه سال اخیر به طور متوسط سهم بهره‌وری از 35 درصد بیشتر بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: