• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-4788-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

حرف‌های ناگفته مدال‌آوران روئینگ قهرمانی آسیا؛

افتخارآفرینی در جاکارتا، نیازمند حمایت جدی مسئولان


مدال‌آوران زنجانی اعزامی به رقابت‌های روئینگ قهرمانی آسیا، ظهر امروز در محل مجموعه ورزشی انقلاب زنجان مورد استقبال جمعی از مسئولان و اهالی ورزش زنجان قرار گرفتند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان،در این مراسم که با حضور پرشور اهالی ورزش زنجان برگزار شد، سیدمجتبی شجاعی، سیدمسعود محمدی، بهمن نصیری، مهسا جاور، فرحناز عشقی، پریسا احمدی و فرشته رومی ورزشکاران زنجانی اعزامی به رقابت‌های روئینگ قهرمانی آسیا بودند که حرف‌های ناگفته خود را از این رویداد آسیایی و برنامه‌های‌شان برای رقابت‌های آتی به‌ویژه بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا و المپیک 2020 توکیو با خبرنگاران در میان گذاشتند.

 

مهسا جاور، اولین بانوی المپیکی که با کوله‌باری از تجربه پای به این عرصه از مسابقات گذاشته بود، ضمن ابراز رضایت از عملکرد خود و تیم ایران که ما حصل تلاشش کسب دو مدال طلا در بخش دو نفره و چهار نفره بود، اظهار می‌کند: خوشبختانه تیم روئینگ اعزامی از ایران توانست عملکرد قابل قبولی را از خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا به جا گذاشته و مدال‌های ارزشمندی را کسب کند.

 

وی با یادآوری اینکه حضور نیکولا جیوگا به‌عنوان سرمربی تیم، کمک شایانی به کسب این موفقیت‌ها کرد، ادامه می‌دهد: با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی را پیش رو داریم، امیدوارم بتوانم بعد از یک ماه ریکاوری، دوباره تمرینات جدی خود را در کنار سایر ملی‌پوشان دنبال کرده و با آمادگی کامل وارد این المپیک آسیایی شده و مدال‌های خوش‌رنگ طلا را دوباره تکرار کنیم.

 

فرشته رومی، دومین ملی‌پوش زنجانی بود که در جمع خبرنگاران حاضر شد و با بیان اینکه ماحصل حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا، کسب مدال نقره در بخش چهار نفره بود، می‌افزاید: سطح مسابقات با توجه به اینکه سال بعد بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا را پیش رو داریم بسیار بالا بود، با این وجود ملی‌پوشان کشورمان با تمام توان در برابر حریفان آسیایی خود که قرار است دوباره در بزرگ‌ترین آوردگاه آسیایی با هم رویارو شوند، مصاف کرده و خوش درخشیدند.

 

وی با یادآوری اینکه اولین حضور خود در رقابت‌های آسیایی را تجربه می‌کرد، اظهار می‌کند: خوشبختانه تمرینات خوبی را پیش از اعزام به این رقابت‌ها زیر نظر کادر فنی پشت سر گذاشتیم و همین امر باعث شد با مدال‌های ارزشمندی برای کاروان اعزامی از ایران به این دوره از رقابت‌ها به دست آید که ماحصل همه این تلاش‌ها برای ملی‌پوشان زنجانی، کسب تجربه‌ای گران‌بها برای بازی‌های آسیایی جاکارتا بود.

 

پریسا احمدی، یکی دیگر از بانوان پاروزن زنجانی اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا بود که صحبت‌های خود را با ابراز خرسندی از کسب دو مدال طلای این رقابت‌ها در بخش دو نفره و چهار نفره آغاز کرده و می‌گوید: با توجه به حضور تیم‌های جدید و اینکه سال بعد قرار است بزرگ‌ترین رویداد ورزشی در قاره کهن برگزار شود، سطح این دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا نسبت به ادوار گذشته بسیار بالا بود و همین مسئله ارزش کار ملی‌پوشان را دوچندان می‌کند.

 

وی با اشاره به تاثیرگذاری تمرینات سرمربی رومانیایی تیم‌ملی در طول برگزاری اردوی سه ماهه، اظهار می‌کند: روئینگ جزو رشته‌هایی است که نیاز مبرم به انجام تمرینات به صورت مداوم دارد که خوشبختانه حضور نیکولا جیوگا این فرصت را مهیا کرد تا تیم با انسجام بیشتری به تمرینات خود ادامه دهد که ماحصل این تمرینات سخت و فشرده نیز کسب موفقیت‌های اخیر در رقابت‌های قهرمانی آسیا بود که امیدوارم این موفقیت‌ها در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز تکرار شود.

 

آخرین بانوی قایقران زنجانی که به این رقابت‌ها اعزام شده بود، کسی جز فرحناز عشقی نبود. وی که تنها ورزشکار بدون مدال این جمع بود، در این خصوص اظهار می‌کند: خوشبختانه روئینگ ایران باز هم نشان داد که همواره جزو بهترین‌های این رشته در آسیا است اما متاسفانه مصدومیتی که گریبان‌گیر من شده بود، اجازه نداد تا افتخارآفرینی ملی‌پوشان را با کسب مدال تکمیل کنم، با این وجود همه تلاش خود را برای رفتن به روی سکو به کار بردم.

 

وی که در این دوره از رقابت‌ها با اختلاف بسیار کم عنوان چهارمی و پنجمی را از آن خود کرد، ادامه می‌دهد: بی‌تردید تیم‌هایی که در این مسابقات با آن‌ها مصاف کردیم از یک سال پیش خود را برای حضور در این رویداد آسیایی آماده کرده بودند، این در حالی است که ملی‌پوشان ایران با در کم‌ترین زمان ممکن تمرینات خود را برای حضوری پرقدرت در این رقابت‌ها پشت سر گذاشتند. هنوز تصمیمی برای آینده نگرفته‌ام، با اینکه شکست تلخی داشتم اما تجربه خوبی کسب کردم و دانستم که کسب مدال دور از دسترس نیست.

 

به جز چهار بانوی زنجانی، سه ورزشکار نیز در بخش آقایان به این رقابت‌ها اعزام شده بودند. سیدمسعود محمدی اولین داوطلب گفت‌وگو با خبرنگاران بود که از حضور رقبای جدی و آماده در این دوره از رقابت‌ها خبر داده و می‌افزاید: بی‌تردید با این سرمربی (نیکولا جیوگا) می‌توان در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی نیز عملکردی حتی بهتر از رقابت‌های قهرمانی آسیا داشت و ما انتظار داریم حمایت‌های لازم از سرمربی رومانیایی صورت گیرد.

 

وی که به دو مدال ارزشمند طلا و نقره در این رقابت‌ها دست یافته بود، از استاندارد نبودن قایق‌هایی که در اختیار تیم بود، ابراز نارضایتی کرده و می‌گوید: متاسفانه قایق‌های خوبی در اختیار نداشتیم و به زور خود را به فینال رساندیم، لذا امیدواریم این نواقص برای بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا رفع شده و با حمایت جدی و همه‌جانبه مسئولان بتوانیم با دست پر از بازی‌های آسیایی بازگردیم.

 

بهمن نصیری که دومین رویداد بین‌المللی خود را با حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا تجربه می‌کرد، ضمن اشاره به کسب دو مدال ارزشمند طلا و نقره در این آوردگاه آسیایی، اظهار می‌کند: با وجود اینکه تیم‌ها با تمام قوا در این دوره از رقابت‌ها حضور یافته و خود را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده کرده بودند، اما خوشبختانه تمرینات سخت و فشرده‌ای که در کم‌ترین زمان ممکن زیر نظر کادر فنی پشت سر گذاشتیم باعث شد تا رقبای خود را یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم.

 

وی با یادآوری اینکه خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی زیر 23 سال و بازی‌های آسیایی جاکارتای اندونزی آماده می‌کند، می‌افزاید: خوشبختانه حضور سرمربی رومانیایی در ایران باعث شد تا روئینگ ایران دوباره زنده شود و امیدواریم این حضور تداوم داشته و شاهد درخشش قایقرانان ایران به‌ویژه ملی‌پوشان زنجانی در بخش آقایان و بانوان در این رویداد بزرگ آسیایی که از اهمیت زیادی برای ورزش کشورمان برخوردار است، باشیم.

 

آخرین و باتجربه‌ترین قایقران زنجانی نیز کسی جز سیدمجتبی شجاعی نبود. کسب یک مدال طلا در آوردگاه آسیایی حاصل تلاش این قایقران زنجانی بود که اظهار می‌کند: بالطبع با توجه به نزدیک بودن بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی، می‌دانستیم که تیم‌ها با قدرت و توان بیشتری در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت، به همین خاطر خود را برای رویارویی با حریفان قدر آماده کرده بودیم.

 

وی دغدغه اصلی قایقرانان را مشکل سخت‌افزاری دانسته و خاطرنشان می‌کند: متاسفانه مشکلی که ورزشکاران از بابت قایق‌ها داشتند تا آخرین روز ادامه داشت اما خوشبختانه با همین شرایط توانستیم در برابر رقبایی که از این حیث در شرایط ایده‌آلی قرار داشتند، عملکرد خوبی ارایه داده و مدال‌های ارزشمندی را کسب کنیم. ورزشکاران خودشان را ثابت کردند، حال امیدواریم این مشکل برای بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا پیش نیاید.

 

به گزارش ایسنا، ملی‌پوشان زنجانی اعزامی به رقابت‌های روئینگ قهرمانی آسیا موفق به کسب 7 مدال طلا و 3 نشان برنز به همراه یک مقام چهارمی و یک جایگاه پنجمی شدند.


عکس‌ها از: مصطفی شاکری


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: