• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-8584-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

واریز بیش از 50 درصد از یارانه کشمش به حساب تاکداران استان زنجان


مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: بیش از 50 درصد از یارانه کشمش (معادل 60 میلیارد ریال) به حساب تاکداران استان واریز شد و مابقی به محض تامین اعتبار پرداخت می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبدالله جعفری در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که افزایش تولید و عرضه انگور و به تبع آن کشمش طی سال گذشته در کشور و بازارهای جهانی، کاهش قیمت کشمش و متضرر شدن تاکداران را به دنبال داشت، اظهار کرد: با توجه به این‌که کشمش از نظر تجاری یک محصول مهم به حساب می‌آید، دولت به منظور حمایت از باغ‌داران و ایجاد انگیزه مضاعف برای تولید مطلوب در سال‌های آتی، پرداخت 5000 ریال یارانه و مشوق تولیدی به ازای تولید هر کیلوگرم کشمش را تصویب و به استان‌ها ابلاغ کرد. در همین راستا، سازمان تعاون روستایی استان زنجان به عنوان دستگاه مسئول نسبت به شناسایی تاکداران، مساحی باغات، تکمیل مدارک و ثبت آن‌ها در سامانه مربوطه اقدام می‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: حدود 21 هزار و 800 تن کشمش در سامانه ثبت شده است و پرداخت یارانه به تاک‌داران بر اساس مساحت زمین و برآورد میانگین تولید انجام می‌گیرد. این در حالی است که مابقی یارانه تخصیصی به کشاورزان مشمول، به تناسب تامین اعتبار و به تاک‌دارانی که پرونده آن‌ها در سازمان تعاون روستایی تکمیل شده است، در اولین فرصت پرداخت خواهد شد.

 

وی با بیان این‌که پارسال 2793 تن کشمش به ارزش بیش از 4 میلیون و 481 هزار دلار از استان زنجان صادر شده است، افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود که تولید کشمش در کشور و بازارهای جهانی نسبت به سال گذشته کم‌تر باشد. از این‌رو بازار کشمش شرایط خوبی خواهد داشت و نیازی به ورود دولت در این عرصه نخواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: