• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-7291-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

وجود بیش از 20 هزار هکتار باغ زیتون در طارم


فرماندار شهرستان طارم با بیان اینکه در این منطقه ظرفیت و پتانسیل‌های گردشگری و کشاورزی فراوانی وجود دارد، افزود: بیش از 20 هزار هکتار باغ زیتون در شهرستان طارم وجود دارد، به طوری که مقام اول تولید زیتون در کشور را دارا است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، علی باقری با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره روستا در زنجان، گفت: هدف از برگزاری جشنواره روستا، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان‌ها به لحاظ تولیدات روستائیان و کشاورزان این مناطق است.

 

وی ابراز امیدواری کرد: با حضور موثر در جشنواره روستا بتوانیم قابلیت‌ها و توانمندی‌های روستائیان شهرستان را معرفی کرده و ضمن جذب گردشگر، برای محصولات تولیدی منطقه نیز ارزش‌افزوده ایجاد کنیم.

 

فرماندار شهرستان طارم از برپایی ۲۱ غرفه انواع محصولات تولیدی، صنایع‌دستی و کشاورزی شهرستان طارم در نخستین جشنواره روستا در زنجان خبر داد و تاکید کرد: در این غرفه‌ها قابلیت‌ها و توانمندی‌های روستاهای شهرستان طارم به نمایش گذاشته می‌شود.

 

این مسئول تصریح کرد: متاسفانه شهرستان طارم علی‌رغم برخورداری از ظرفیت‌های فراوان از قبیل وجود رودخانه‌های دائمی، آتشکده‌های فراوان، مناطق گردشگری و وجود محصولات کشاورزی و تولیدی، به خوبی شناخته نشده است که امیدواریم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی در سطح استان، قابلیت‌های این منطقه به مردم به خوبی معرفی شود.

 

باقری یادآور شد: اجرای برنامه‌های جشنواره روستا در روز جمعه توسط شرکت‌کنندگان شهرستان طارم انجام می‌شود که در این روز برنامه‌های متنوعی از جمله معرفی آداب و رسوم، اجرای موسیقی زنده، بازی‌های بومی و محلی نیز اجرا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: