• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-20514-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد:

افزایش بیش از ۷۰ درصدی صندلی‌های سینمای استان


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، از افزایش بیش از ۷۰ درصدی صندلی‌های سینمای استان خبر داد و گفت: در سال آینده شاهد این افزایش خواهیم بود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان،‌ ناصر مقدم در مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی فیلم و عکس «ارزش» اظهار کرد: امروز شاهد دو مناسبت، یکی اختتامیه فیلم کوتاه و عکس ارزش و دوم روز ملی سینما هستیم، پارسال اولین جشنواره فیلم کوتاه و ارزش را به صورت ملی برگزار کردیم.

 

وی افزود: در جامعه مسائلی وجود دارد که برای مردم ارزش محسوب می‌شود که ضرورت دارد که پررنگ شده و به مرور این ارزش‌ها در نسل‌های بعدی بیشتر تداوم داشته باشد.

 

این مسئول به موضوع این جشنواره اشاره کرد و گفت: پارسال محوریت موضوع جشنواره در حوزه آب و محیط زیست، اقتصاد مقاومتی و خانواده، طلاق‌های زودهنگام، روابط کم خویشاوندی مطرح شد که متاسفانه این موضوعات یکی از دغدغه‌های مهم جامعه کنونی ما است که با این اقدام اهدافی همچون ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی و معرفی آن به جامعه را دنبال می‌کردیم و فیلم‌ها در بخش‌های انیمیشن، فیلم کوتاه سه دقیقه‌ای و غیره به دبیرخانه ارسال شد.

 

مقدم تصریح کرد: پارسال جشنواره در سطح ملی برگزار شد و غالب افراد شرکت‌کننده حرفه‌ای و با سابقه بودند و این امر موجب شد تا دست هنرمندان استانی از جوایز دور مانده و هنرمندان ملی جوایز را به‌خود اختصاص دهند، اما امسال جشنواره به‌صورت استانی برگزار شد تا فرصتی برای معرفی و رشد هنرمندان استانی فراهم شود.

 

وی یادآورشد: ۶۰ فیلم و بیش از ۲۰۰ عکس به دبیرخانه دومین جشنواره فیلم و عکس «ارزش» استان ارسال شده بود، به‌طوری ‌که امسال شاهد افزوده شدن بخش موضوع آزاد نیز به این جشنواره بودیم و خوشبختانه شاهد استقبال خوبی از این جشنواره از سوی علاقه‌مندان به هنر استان هستیم.

 

این مسئول افزود: هنر سینما، هنر زبان‌زد عام و خاص در جامعه کنونی است و یکی از موفقیت‌های دولت تدبیر و امید توجه به بخش فرهنگ و هنر به‌ویژه سینما بوده که طی چهار سال اخیر شاهد آن بودیم. تجهیز سینماهای کشور به سیستم دیجیتال و تعمیر برخی‌ از سینماها طی چهار سال گذشته در دولت تدبیر و امید، اکران صبحگاهی فیلم‌ها در سینماهای تهران اقداماتی بود که انجام شد و نتایج خوبی در پی داشت.

 

مقدم در ادامه یادآورشد: جفای بزرگ و نابخشودنی در حق استان با تخریب دو سینمای یاسمن و قدس انجام گرفت؛ چراکه این دو سینما هویت تاریخی شهر بودند که با بی‌تدبیری تخریب شدند که این جفا و عمل نابخردانه را هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر سینمای استان نخواهند بخشید.

 

این مسول افزود: در سال آینده به تعداد صندلی‌های سینمای استان ۷۰ تا ۸۰ درصد افزوده خواهد شد.

 

مقدم خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمکی بالغ بر ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان به متقاضیان ساخت سینما اختصاص داده است که در همین راستا افرادی که علاقه‌مند به کمک به فرهنگ هنر سینما در استان هستند لازم است وارد این عرصه شوند و وزارت فرهنگ نیز حامی این افراد خواهد بود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه از ساخت سینما در زنجان خبر داد و گفت: در شهر زنجان به همت مسئولان استانی شاهد ساخت سینما در مسیر جاده گاوازنگ خواهیم بود. همچنین احداث مجتمع تجاری و فرهنگی در قالب ساخت پنج سینما با 700 صندلی طی دو سال آینده جزو برنامه‌ها خواهد بود.

 

وی یادآور شد: امیداریم در سال آینده در روز ملی سینما، شاهد افتتاح دو سینما در استان باشیم. در حال حاضر یک سینما در شهرک کارمندان زنجان در حال ساخت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: