• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-5187-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

سلطانیه؛ محفل کتابخوانان فعال استان

مسئول امور کتابخانه‌های سلطانیه گفت: خوشبختانه این شهرستان با توجه به سند چشم‌انداز 1404 توانسته به برخی از اصل‌های این سند دست یابد و محفلی فعال برای کتابخوانان در استان باشد.

جواد سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در سند چشم‌انداز 1404 در بخش امور کتابخانه‌ها عمومی یک افق مهم پیش‌بینی شده است که برای رسیدن به آن اهداف باید تلاش‌های جدی‌تری صورت گیرد .

وی افزود: شهرستان سلطانیه یکی از نقاط موفق در بحث امور کتابخانه‌های استان محسوب می‌شود که در سال 96 توانسته به برنامه افق 1404 در این شهرستان دست یابد.

سلیمی تصریح کرد: در سند چشم‌انداز 1404 شهرستان سلطانیه باید در مجموع کتابخانه‌های این شهرستان 6 عدد باشد و این در حالی‌ است که تعداد کتابخانه‌های شهرستان تا سال 96 به 8 کتابخانه رسیده است که این نشان از پیشگام بودن این این شهرستان در این عرصه را دارد.

وی در ادامه گفت: میزان زیربنای قید شده سند چشم‌انداز 1404 2 هزار و 574 متر مربع است ولی امسال این میزان به 2 هزار و 836 متر و مربع رسیده است، در تعداد صندلی‌ها عدد 412 در سند آمده است که امسال شاهد 468 صندلی هستیم؛ در بخش عضویت کتابخانه‌ها 10 هزار عضو در سند ذکر شده که در سال 96 اعضای کتابخانه در این شهرستان 4 هزار و 59 نفر است.

این مسئول ادامه داد: همچنین در تعداد نسخه‌های کتاب در شهرستان تا سال 1404، عدد 91 هزار و 570 نسخه ذکر شده که خوشبختانه شهرستان توانسته به ارقام قید شده در سند چشم‌انداز دست یابد.

سلیمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 14/5 درصد از جمعیت شهرستان سلطانیه عضور کتابخانه‌های عمومی هستند که این رقم نسبت به سایر شهرستان‌های استان در نسبت بالاتری قرار دارد.

وی تصریح کرد: در مسابقه کتابخوانی رضوی میزان شرکت‌کنندگان از شهرستان سلطانیه از درصد بالایی برخوردار بود و دو نفر نیز موفق به کسب جوایز در بخش استانی این جشنواره شدند.

این مسئول یادآورشد: شهرستان سلطانیه در امر کتابخوانی و در میزان بهره‌مندی در اعضای فعال و میزان زیربنای کتابخانه‌ها رتبه نخست را در استان به خود اختصاص داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: