• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-7891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ابهر:

ایجاد زمینه مهاجرت معکوس از پیامدهای برگزاری جشنواره‌های روستایی است

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ابهر گفت: ایجاد زمینه مهاجرت معکوس یکی از پیامدهای مثبت برگزاری جشنواره‌های محلی و روستایی است.

عباس شمشیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های روستایی دارای پیامدهای مثبت متعددی است که از آن جمله ایجاد زمینه معرفی تولیدات و محصولات محلی و روستایی را فراهم می‌کند.

وی در حاشیه برگزاری دومین جشنواره انگور در روستای هدف گردشگری درسجین ابهر، با اشاره به اینکه حضور گردشگر در هر منطقه ایجاد زمینه رونق و شکوفایی اقتصادی را فراهم می‌کند، افزود: معرفی قابلیت‌های گردشگری از دیگر آثار مثبت برگزاری جشنواره‌های روستایی است که یکی از اهداف برگزاری جشنواره انگور که امسال شاهد اجرای دومین دوره این جشنواره هستیم، رسیدن به جذب حداکثری گردشگر است.

شمشیری اشتغال پایدار و اقتصاد معیشتی را یکی از خواسته‌های برحق روستاییان عنوان کرد و گفت: در حاشیه برگزاری جشنواره‌ در روستاها زمینه فروش محصولات تولیدی توسط روستاییان فراهم می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ابهر با تاکید بر اینکه رسیدن به اشتغال پایدار و درآمد در سطح روستاها یکی از عوامل اثرگذار در جلوگیری از مهاجرت روستاییان و همچنین مهاجرت معکوس است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم با برگزاری جشنواره‌های محلی به این امر مهم دست پیدا کنیم.

شمشیری، رونق و آبادانی روستایی را از دیگر دست‌آوردهای برگزاری جشنواره‌های محلی عنوان کرد و گفت: برای برگزاری هرچه بهتر این‌گونه برنامه‌ها همه دستگاه‌های اجرایی به سهم خود باید وارد عمل شوند و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری بهتر برنامه را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه دومین جشنواره انگور در روستای درسجین ابهر در حال برگزاری است، تصریح کرد: احیا و اجرای سنن و بازی‌های بومی و محلی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است، زیرا بازی‌های بومی و محلی یکی از شناسنامه‌های هویتی مهم در هر منطقه و میراث‌فرهنگی محسوب می‌شود که باید نسبت به حفظ آن و انتقال به آیندگان اهتمام داشته باشیم.

این مسئول افزود: برپایی نمایشگاه و فروشگاه‌های صنایع‌دستی و مواد غذایی، اجرای برنامه‌های مراحل تولید فرآورده‌های انگور به صورت سنتی، عرضه میوه و مشتقات انگور با تخفیف ویژه و همچنین ارائه مقالات، بروشور و طرح‌های توجیهی، فنی و اقتصادی کشت‌های نوین انگور در حاشیه این جشنواره ارائه خواهد شد.

شمشیری با اشاره به اینکه این جشنواره از 22 شهریورماه آغاز به کار کرده است، خاطرنشان کرد: اختتامیه دومین جشنواره انگور ساعت 18 روز جمعه 24 شهریور برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، روستای درسجین یکی از روستاهای هدف گردشگری استان زنجان است که در 13 کیلومتری جنوب‌شرقی ابهر واقع شده و از جمله جاذبه‌های فرهنگی این شهرستان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: