• چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-4186-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان:

نهادینه کردن توانمندی گفت‌وگو، موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: اگر توانمندی گفت‌وگو در همه افراد جامعه از دوران کودکی نهادینه می‌شد، امروز با این سطح از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه مواجه نبودیم و شرایط اجتماعی و سیاسی بهتری در کشور وجود داشت.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، سید بیوک موسوی در مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان، عدم توجه و آموزش مهارت گفت‌وگو به فرزندان و جوانان را مهم‌ترین نقص در ایجاد رابطه میان دانشجویان و مدیران حوزه‌های مختلف دانست و اظهار کرد: متاسفانه مهارت گفت‌وگو از دوران کودکی در خانواده‌ها به صورت جدی به فرزندان آموزش داده نشده است.

 

این مسئول افزود: امروز اگر برخی مشکلات در خانواده‌ها وجود دارد، عمدتاً به دلیل عدم توانایی افراد در گفت‌وگو و درک متقابل است.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم افراد در کودکی از سوی خانواده‌ها و سپس در دوران تحصیل از سوی مراکز آموزشی، مهارت گفت‌وگو را بیاموزند و به صورت مستمر در این زمینه تقویت شوند.

 

این مسئول، زنجان را استانی دانشگاهی دانست و اظهار کرد: در دانشگاه‌های مختلف استان، حدود ۶۰ هزار دانشجو وجود دارد و این در حالی است که معادل ۳ درصد این جمعیت را اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف تشکیل می دهند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه باید زمینه حضور و نقش‌آفرینی همه افراد در توسعه استان فراهم شود، افزود: ضروری است به منظور استفاده از ظرفیت همه افراد جامعه و علی‌الخصوص دانشگاهیان، دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت دانشگاه‌های استان که مملو از نیروی انسانی با افکار ارزشمند است، استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه باید تحمل شنیدن صحبت‌ها و نظرات مخالف خود را داشته باشیم، اظهار کرد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها به توصیه مقام معظم رهبری، تمرینی برای گفت‌وگو در میان جوانان است.

 

موسوی با بیان اینکه جوانان کشور در دوران هشت سال دفاع‌مقدس با نثار خون خود امنیت و آرامش کشور را حفظ کردند، افزود: امروز نیز تلاش دولتمردان در عرصه دیپلماسی با رهبری‌های ولایت‌فقیه، موجب تضمین این امنیت و آرامش‌ در کشور شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: