• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-587-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

برگزاری نخستین جشنواره دوسالانه غزل یادبود حسین منزوی در زنجان


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از برگزاری نخستین جشنواره دوسالانه غزل "یادبود حسین منزوی"، با حضور شاعران هشت استان هم‌جوار در زنجان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، ناصر مقدم در خصوص این استان‌ها گفت: شعرای استان‌های زنجان، قزوین، آذربایجان‌شرقی و غربی، گیلان، اردبیل، همدان و کردستان می‌توانند در این دوسالانه شرکت کنند.

 

وی از انتشار فراخوان این جشنواره طی روزهای آینده خبر داد و افزود: این برنامه در دو بخش "کتاب شعر" غزل و "تک اثر" طراحی شده که موضوع اشعار آزاد بوده و برندگان هر بخش به صورت جداگانه انتخاب خواهند شد.

 

مقدم به تفکیک گروه‌های سنی در این دو بخش اشاره کرده و ادامه داد: گروه سنی زیر ٣٠ سال و گروه سنی بالای ٣٠ سال به صورت جداگانه داوری شده و به نفرات برتر، جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برندگان بخش کتاب را ٣ نفر در هر گروه سنی اعلام کرده و تاکید داشت: به نفر اول این بخش لوح تقدیر و تندیس جشنواره به همراه ٢ میلیون تومان جایزه نقدی، نفر دوم لوح تقدیر و یک و نیم میلیون تومان جایزه نقدی و نفر سوم لوح تقدیر و یک میلیون تومان جایزه نقدی اهدا می‌شود.

 

به گفته وی، در بخش تک اثر نیز ٥ نفر در هر گروه سنی انتخاب می‌شوند که جایزه نفر اول لوح تقدیر و تندیس جشنواره به همراه یک و نیم میلیون تومان جایزه نقدی بوده و به نفر دوم لوح تقدیر و یک میلیون و دویست هزار تومان جایزه نقدی، نفر سوم لوح تقدیر و یک میلیون تومان جایزه نقدی، نفر چهارم لوح تقدیر و ٧٠٠ هزار تومان جایزه نقدی و نفر پنجم نیز لوح تقدیر و ٥٠٠ هزار تومان جایزه نقدی تعلق می‌گیرد.

 

مقدم مهلت ارسال آثار را تا ١٠ دی‌ماه ٩٦ عنوان کرده و گفت: مراسم اختتامیه جشنواره دوسالانه غزل "یادبود حسین منزوی" در اردیبهشت‌ماه سال ٩٧ برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: