• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-984-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

آغاز خرید تضمینی سیب درجه سه از باغداران استان زنجان


مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: در حال حاضر خرید تضمینی سیب درجه سه باغداران در شهرستان‌های ابهر، خدابنده و زنجان آغاز شده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بهنام اوجاقلو در جمع خبرنگاران با بیان این‌که برداشت سیب در استان تا اوایل آبان‌ماه ادامه دارد، اظهار کرد: سطح باغات سیب استان زنجان به 9168 هکتار می‌رسد که در حال حاضر 7737 هکتار از این سطح بارور و 1431 هکتار مابقی غیر بارور است . این در حالی است که امسال تولید 183 هزار تن سیب در استان زنجان پیش‌بینی شده بود ولی سرمازدگی این میزان را به 150 هزار تن کاهش داد .


این مسئول ارقام رد، گلدن، گرانی‌اسمیت، استارتینگ، گالا، فوجی و سیب گلاب را از جمله ارقام مورد کشت سیب در استان زنجان برشمرد و ادامه داد: 30 درصد از باغات سیب استان بهاره بوده و مابقی مربوط به ارقام پاییزه است . همچنین برداشت ارقام پاییزه سیب در استان زنجان از اواخر شهریورماه آغاز شده و تا اوایل آبان‌ماه ادامه خواهد داشت .


وی افزود: سیب درجه سه مصارف صنعتی دارد و برای تولید کنسانتره و آبمیوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیب مصرف تازه‌خوری ندارد و دولت به منظور حمایت از باغداران، اقدام به خرید تضمینی آن از تولیدکنندگان کرده است .


اوجاقلو، قیمت خرید تضمینی سیب درجه سه توسط تعاون روستایی را هر کیلوگرم 2889 ریال عنوان کرد و افزود: میوه‌های سیب مشمول خرید تضمینی نباید نارس، آفت‌زده و یا آلوده به گرد و خاک باشد. همچنین هر کیلوگرم سیب درجه سه دارای حداکثر 15 میوه است .


به گزارش ایسنا، سه شهرستان مذکور عمده تولیدکننده سیب در استان زنجان هستند و به همین منظور، فعلا خرید تضمینی در این سه شهرستان انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: