• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-986-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

فکتورینگ؛ ابزار تامین مالی را می‌شناسید؟


یک کارشناس اقتصاد و مدرس دانشگاه پیام‌نور زنجان گفت: فکتورینگ یکی از ابزارهای تامین مالی است که کاربردهای فراوانی دارد.

 

یاشا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: پیدا کردن یک منبع مالی برای آغاز یک کسب ‌و کار در هر محیط اقتصادی، کاری چالش‌برانگیز و دشوار است.

 

این کارشناس با اشاره به یکی از ابزارهای تامین مالی، ادامه داد: فکتورینگ یکی از ابزارهای تامین مالی است و شیوه‌ کار این ابزار به این صورت است که شرکت، حساب‌های دریافتی یا مطالبات خود را به قیمتی پایین‌تر از آنچه که باید دریافت کند، به یک مؤسسه‌ مالی واگذار می‌کند و در عوض، در مدت کوتاهی وجه نقد دریافت می‌کند.

 

وی افزود: معمولا شرکت‌هایی که اعتبار کمی دارند یا کسب ‌و کارهایی مثل تولیدکنندگان پوشاک، که باید مدت‌ها قبل از دریافت هزینه‌، محصولات را تولید و سفارش‌ها را آماده کنند، از این روش استفاده می‌کنند.

 

سلیمانی خاطرنشان کرد: فکتورینگ یکی از روش‌های پرهزینه برای تامین مالی است. این کار باعث می‌شود سالانه مبلغ زیادی از نرخ سود را به مؤسسات مالی فکتورینگ واگذارمی‌کند که به مرور زمان موجب بی‌اعتباری آن شرکت می‌شود. همچنین رکود اقتصادی باعث می‌شود شرکت‌ها برای تامین مالی به‌دنبال راه‌های جایگزین باشند و البته شرکت‌های فکتورینگ تلاش می‌کنند تا این شیوه را روز‌به‌روز رقابتی‌تر کنند و شرکت‌ها را به استفاده از آن تشویق کنند.

 

این مدرس دانشگاه پیام‌نور زنجان یادآور شد: یکی از مشکلاتی که بیشتر کارآفرینان با آن مواجه هستند این است که همه انتخاب‌ها و گزینه‌ها را در نظر نمی‌گیرند. آن‌ها معمولا فقط بر یک روش تمرکز می‌کنند و همه‌ زمان و انرژی خود را برای استفاده از همان یک روش به‌کار می‌گیرند و از سایر گزینه‌های موجود، غافل می‌مانند.

 

وی تصریح کرد: ابزارهای بسیار دیگری نیز برای تامین ابزار مالی وجود دارد که افرا و شرکت‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند و فعالیت خود را ادامه دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: