• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-3414-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان عنوان کرد:

طرح کارورزی؛ طرحی برای کسب مهارت دانش‌آموختگان


معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: یکی از اهدف برگزاری طرح کارورزی در کشور، عدم امکان کسب مهارت برای دانش آموخته تحصیلی در دوران تحصیل است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا آبی‌پور در نشست خبری با بیان اینکه این وزارتخانه برنامه برگزاری سالیانه جشنواره‌ها را برای شناسایی کارآفرینان و توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور انجام می‌دهد، افزود: امسال نیز قرار است از 11 شهریورماه تا 11 مهرماه فراخواناین جشنواره از طریق چاپ بنر، نصب پوستر و مصاحبه اطلاع‌رسانی شده تا زمینه برای ثبت‌نام کارآفرینان در جشنواره مذکور در سطح استان فراهم شود.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از امیدواری‌های ما این است که با توجه به ظرفیتی که در کارآفرینان‌مان سراغ داریم، نماینده کشوری داشته باشیم، تصریح کرد: آنچه که امسال حائز اهمیت بوده و با سال‌های گذشته متمایز است، ورود نهاد‌های زیرمجموعه تعاون و کار برای مشارکت و کمک به این مجموعه برای انتخاب درست کارآفرینان بوده است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه تاکنون ۹۰ کارآفرین با مراجعه به سایت www.karafarinanebartar.ir ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: جشنواره امسال تفاوت‌هایی با جشنواره کارآفرینان برتر سنوات گذشته دارد و آن این است که در این جشنواره، کانون کارآفرینان استان، خانه تعاونگران و اتاق تعاونگران استان هم ورود پیدا کرده‌اند.

 

آبی‌پور در ادامه گریزی به نرخ بیکاری در استان زنجان زد و با اعلام اینکه در حال حاضر نرخ بیکاری در استان زنجان زیر میانگین کشوری و معادل ۹.۷ درصد است، افزود: در حال حاضر حدود 35 هزار نفر بیکار در استان زنجان وجود دارد و همه تلاش خود را برای حفظ تک رقمی نرخ بیکاری و نیز کاهش آن در سطح استان انجام می‌دهیم.

 

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان همچنین به طرح کارورزی اشاره و خاطرنشان کرد: در این طرح کارجویان پس از ثبت‌نام با واحدهای پذیرنده قراردادهایی برای دوره‌های کارورزی ۴ تا ۶ ماهه منعقد می‌کنند که تاکنون 2400 کارجو و ۷۵ واحد پذیرنده ثبت‌نام کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: