• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1286-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

معرفی پرفسور ثبوتی به‌عنوان نماینده ایران در مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان


پرفسور یوسف ثبوتی به‌عنوان نماینده ایران در مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان معرفی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رئیس فرهنگستان علوم ایران، دکتر رضا داوری اردکانی، پرفسور یوسف ثبوتی را به عنوان نماینده فرهنگستان علوم در کارگروه صاحب‌نظران «تغییر اقلیم و آموزش» به مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان معرفی کرد.

 

در این نامه، با توجه به بیش از 50 سال فعالیت دانشگاهی پرفسور ثبوتی، به مجموعه فعالیت‌های 15 ساله ایشان در زمینه تغییر اقلیم و گرمایش زمین اشاره شده است.

 

برخی از افتخارات پرفسور ثبوتی شامل کسب مدال پژوهشی وزارت علوم، عضویت در آکادمی علوم جهان سوم، عضویت در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، جایزه کتاب سال ایران ریاست‌ جمهوری اسلامی ایران، اعطای جایزه خوارزمی، شناخته شدن به عنوان چهره ماندگار، تجلیل انجمن فیزیک ایران و نام‌گذاری کنفرانس فیزیک سالانه ۱۳۸۱ به نام کنفرانس ثبوتی، دریافت جایزه آکادمی علوم جهان سوم، «تواس»، اهدای جایزه مرحوم علامه طباطبایی به استاد یوسف ثبوتی، اخذ نشان درجه یک دانش، همچنین در هفتم دی‌ماه سال ۹۲ پرفسور یوسف ثبوتی از طرف فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران جهت اخذ نشان درجه یک دولتی دانش انتخاب شد.

 

به گزارش ایسنا، فرهنگستان علوم، نهادی ملی در کشورها است که به منظور گسترش دانش و تشویق به پژوهش بنیان نهاده شده است. همچنین نخستین فرهنگستان‌های علوم جهان در سده هفدهم در اروپا و همزمان با افزایش یافته‌های علمی گشایش یافتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: