• جمعه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-6114-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

/یوم‌العباسی دیگر در پایتخت شور و شعور حسینی/

آغاز حرکت دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان


دقایقی پیش حرکت عزاداران حسینی در قالب دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان از محل این مسجد به طرف امام‌زاده حضرت سید ابراهیم (ع) زنجان آغاز شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، در این مراسم که جمع کثیری از مردم زنجان و سایر هم‌وطنان‌مان حضور دارند، عزاداران در سوگ سرور و سالار شهیدان بر سر و سینه می‌زنند و ارادت خود را بار دیگر به اهل‌بیت (ع) اعلام می‌کنند. امروز مردم پایتخت شور و شعور حسینی یک‌بار دیگر با گردهم آمدن در روز هشتم محرم، اجتماع عظیم دیگری را خلق کردند تا همگان بر این باور استوار بمانند که زنجان پایتخت عشق و ارادت به اهل‌بیت (ع) است.

 

هشتم محرم هر سال که می‌شود، دیار غواصان دریادل حال و هوای دیگری پیدا می‌کند، حال و هوایی که چشم جهانیان را به خود معطوف کرده و از بزرگ و کوچک، پیرو و جوان و زن و مرد خود را به پایتخت شور و شعور حسینی می‌رسانند تا در واقعه‌ای که فقط در این نقطه از کره زمین تکرار می‌شود حضور یافته و غیب روزی را که فرزند رسول خدا با «هل من ناصر ینصرنی» بندگان راستین‌اش را فراخواند و پاسخی نشنید، جبران کنند.

 

آری، امروز هشتم محرم است، روزی که سال‌ها است مردم زنجان با هر مشغله و گرفتاری که دارند، خود را به روز واقعه یا یوم‌العباس می‌رسانند تا حماسه‌ای بی‌نظیر را در این روز رقم بزنند. امروز زنجانی‌ها مهمانان ویژه‌ای چون وزیر کشور و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را نیز میزبانی می‌کنند تا نشان دهند اگر هزاران سال از واقعه عاشورا بگذرد، زنجانی‌ها اجازه نخواهند داد این روز به فراموشی سپرده شود، به همین خاطر خلق روز واقعه‌ای دیگر را از دقایقی پیش آغاز کردند.

 

سرنوحه مراسم هشتم محرم هر سال توسط استاد ولی‌الله کلامی به اقتضای زمان و در قالب ارادت به حضرت ابوالفضل (ع) سروده می‌شود که امسال نیز به شرح زیر است:

 

ای هامی عالمه / رهبر امام زمان

 

سینه زنلر سنی / سسلر امام زمان

 

عمووین یاسیدی / یوم العباسیدی

 

آجرک الله / بقیه الله


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: