• دوشنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1386-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مشارکت دانشگاه‌علوم پایه زنجان در پروژه گرادانا


دانشگاه‌ علوم‌پایه زنجان با مدیریت امور هماهنگی دانشگاه‌های ایرانی در پروژه گرادانا مشارکت کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با مدیریت امور هماهنگی دانشگاه‌های ایرانی در پروژه گرادانا مشارکت کرد.

 

پروژه گرادانا به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از طرح اراسموس پلاس (طرح عظیم در زمینه تشویق همکاری‌های علمی دانشگاه‌های کشورهای اروپایی با دانشگاه‌های خارج از اروپا با بودجه‌ای بالغ بر 14.5 میلیارد یورو زیرنظر اتحادیه اروپا) در سال گذشته برای همکاری‌های علمی دانشگاه‌های منتخب اروپا با دانشگاه‌های ایران شکل گرفته است.

 

در این پروژه دانشگاه‌های بن آلمان، دانشگاه ارسطو شهر تسالونیکی یونان و دانشگاه صنعتی وین به همراه دو شرکت پژوهشی اروپایی با هدف بهبود نوآوری و کارآفرینی در بازارکار فارغ‌التحصیلان کامپیوتر دانشگاه‌های ایران، شرکت دارند. دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان، دانشگاه‌ شیراز، دانشگاه تبریز، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، شش دانشگاه ایرانی حاضر در این پروژه هستند.

 

در جلسه هماهنگی، برنامه‌ریزی و تقسیم وظایف بین اعضای این پروژه که در تاریخ 12 و 13 سپتامبر جاری با حضور دکتر حسین فضلی معاون آموزشی، پژوهشی و اداری مالی دانشگاه و دکتر رشید زارع نهندی مدیر گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی، در دانشگاه ارسطوی یونان برگزار شد، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان به عنوان مدیر امور هماهنگی دانشگاه‌های ایرانی این پروژه انتخاب شد.

 

همچنین طبق مصوبات مقرر شد مدارس متعددی در راستای اهداف طرح با مشارکت همه طرفین برگزار شود. اولین مدرسه زمستانی به مدت 15 روز در زمینه علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات در زمستان امسال در دانشگاه بن آلمان برگزار خواهد شد و برای 60 دانشجوی ایرانی در همه مقاطع مختلف تحصیلی، حمایت مالی از طرف این پروژه جهت شرکت در این مدرسه صورت خواهد پذیرفت. همچنین مقرر شد، جلسات متعددی با شرکت‌های صاحبان صنایع مرتبط با فناوری اطلاعات و داده‌های حجیم، از طرف ایران و اروپا برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: