• دوشنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-7714-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

بازارگاه الکترونیکی؛ بستری برای حمل و نقل هوشمند بار


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بازارگاه الكترونیكی یا E-Marketplace  بستری است كه تعاملات، مذاكرات و انجام معاملات بین ارایه‌دهندگان و متقاضیان خدمات حمل ‌و نقل جاده‏ای كالا از طریق اینترنت در آن صورت می‏‌گیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ایرج دست‌نشان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ضوابط مربوط به فعالیت بازارگاه‌های الكترونیكی حمل و نقل جاده‌ای كالا از سوی سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای به سراسر كشور ابلاغ شد، افزود: در راستای حمایت و ضابطه‌مند شدن بخش خصوصی در حوزه فعالیت كسب و كارهای اینترنتی در حمل ‌و نقل كالا و تفكیك صحیح مسئولیت‌ها و رعایت حقوق ذی‌نفعان در امور جا‌به‌جایی كالا ضوابط فعالیت بازارگاه‌های الكترونیكی به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

 

وی با بیان اینکه این بازارگاه‌ها با هدف افزایش بهره‏وری، شفافیت امور جابه‌جایی كالا، دسترسی سریع‌تر به ظرفیت حمل، ‌استفاده از اینترنت برای گسترش فعالیت در بازار كشورهای همسایه و كارآمدتر شدن امور مرتبط راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: حمل ‌و ‌نقل هوشمند بار، زمان‌بندی بهتر اتصال بار به كامیون، بهبود كیفیت ارائه خدمات در صنعت حمل و نقل جاده‌ای كالا، صرفه‏جویی‌های اقتصادی در صنعت لجستیك و افزایش درآمد رانندگان از جمله مهم‌ترین مزایای را‌ه‌اندازی بازارگاه‌های الكترونیكی است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه شركت‌های حمل ‌و نقل كالا، رانندگان حرفه‌ای و صاحبان كالا می‌توانند در بازارگاه الكترونیكی بار عضو و از مزایای آن بهره‌مند شوند، اظهار کرد: علاوه بر همه مدارك هویتی متقاضی بایستی نسبت به ارائه گواهی ‏رتبه‏بندی شورای عالی انفورماتیك، مجوز نماد اعتماد برای دامنه بازارگاه، مجوز تصدی رسانه برخط و یا نشر دیجیتال از مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برنامه عملیاتی اپراتور اقدام کند.

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان پس از دریافت همه مدارك فوق و بررسی و احراز صلاحیت بر اساس شرایط اختصاصی این ضوابط، توسط كمیته صدور مجوز نسبت به صدور مجوز فعالیت موقت یك ساله یا سه ساله اقدام می‌کند. صدور مجوز موقت یك ساله با حداقل امتیاز 50 و صدور مجوز موقت سه ساله با حداقل امتیاز 75 بر اساس جدول اختصاصی صورت می‌‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: