• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-9114-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان خبر داد:

بیش از ۴ میلیارد تومان میزان نذورات مردمی به حسینیه اعظم زنجان


رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان گفت: از اول تا دهم محرم امسال نذورات اهدایی از قبیل نقدی و فروش احشام حسینیه اعظم زنجان ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

 

محمدجواد غم‌پرور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: میزان وجوه نذورات نقدی و فروش احشام حسینیه اعظم زنجان از آغاز تا دهم محرم سال‌جاری ۴ میلیارد و ۲۰۰ تومان بوده است.

 

وی افزود: در دهه نخست محرم سال‌جاری وجوه نقدی 2292 راس گوسفند به حسینیه اعظم اهدا شده است.

 

غم‌پرور به تعداد گوسفندان زنده اهدا شده توسط مردم به حسینیه اعظم زنجان اشاره کرد و گفت: 4657 راس به حسینیه اهدا شده و 2011 راس گاو و گوسفند هم در مسیر دسته عزاداری این مسجد ذبح شده است. در مجموع تعداد گوسفندان نذری اهدا شده در محرم سال‌جاری به حسینیه اعظم زنجان ۸ هزار و ۹۶۰ راس بوده است.

 

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان افزود: بیش از ۴۳ هزار پرس غذا در ایام محرم در روزهای هشتم، نهم و دهم محرم در بین عزاداران، بیمارستان‌ها، سرای سالمندان و مؤسسات خیریه کودکان بی‌سرپرست و ۱۸ هزار و ۲۲۵ بسته حلوای نذری هم در بین عزاداران توزیع شده است.

 

غم‌پرور به تعداد مراجعین به دارالشفای حسینیه اعظم زنجان اشاره کرد و افزود: در دهه محرم سال‌جاری ۳۴ هزار و ۷۹۸ بیمار از خدمات درمانی دارالشفای حسینیه اعظم زنجان در بخش‌های مختلف از جمله پزشک عمومی، متخصص و فوق‌تخصص و خدمات دندان‌پزشکی، رادیولوژی، آزمایشگاهی، خدمات پرستاری، مامایی و ... بهره‌مند شده‌اند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: محل هزینه‌کرد نذورات مردمی در بخش‌هایی از جمله عمرانی، فرهنگی، خریداری تجهیزات مورد نیاز و هزینه‌های نگهداری و غیره خواهد بود که از محل نذورات مردمی اختصاص خواهد یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: