• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1586-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان عنوان کرد:

توسعه علمی دانشگاه در کلان‌منطقه طی 10 سال آینده


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان اظهار کرد: برنامه توسعه علمی دانشگاه در کلان‌منطقه برای 10 سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پرویز قزلباش در همایش پیش‌دانشگاهی دانشجویان ورودی امسال دانشگاه علوم‌پزشکی، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: دانشکده پزشکی زنجان به همت مرحوم مهدوی بنیان‌گذاری شد و در حال حاضر با اقدام خیرخواهانه مرحوم مهدوی، دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان مرکز کلان منطقه قطب 6 دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور با 64 رشته مقطع، نزدیک به 4000 هزار دانشجو با توان‌مندی بالا و اساتید و اعضای هیئت علمی موفق و کاربلد را دارا است.

 

وی افزود: برنامه توسعه علمی دانشگاه در کلان منطقه که برای 10 سال آینده برنامه‌ریزی شده است، قطعا فاصله دانشگاه را با سایر دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور افزایش خواهد داد و در این راستا می‌طلبد که دانشجویان با عمل به وظیفه اصلی که تحصیل و کسب علم است، در جهت رشد و ارتقای خود و دانشگاه بکوشند و به نکات اخلاقی، تهذیب، آموزش و تعامل با دوستان، قدرت حل مسئله، تفکر موثر، خلاقیت، قدرت انتقادپذیری و پرسش‌گری توجه کنند.

 

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره به برنامه‌های آتی دانشگاه، افزایش رشته‌های تخصصی و فوق‌تخصصی و به‌ویژه افزایش رشته‌های تخصصی دندانپزشکی را از جمله این برنامه‌ها برشمرد و مهم‌ترین و محوری‌ترین کار دانشگاه را در چهار سال آینده، توجه به امر آموزش و اهتمام به حوزه پژوهش و در نهایت حوزه فرهنگی با عنایت به برنامه‌ها و بسته‌های طراحی شده از طرف وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: از جمله این بسته‌ها، بسته بین‌المللی کردن است که در ابعاد مختلف تعاملات و تبادلات را به دنبال خواهد داشت.

 

وی، توجه به کار تیمی را در رسیدن به اهداف دانشگاه حائز اهمیت ذکر کرد و به دانشجویان توصیه کرد با مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه، در پیشبرد اهداف فرهنگی دانشگاه نیز گام بردارند.

 

در ادامه این مراسم، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان افزود: افتخار دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان این است که درب معاونت به روی دانشجویان باز است و از ارائه نظرات و پیشنهادات دانشجویان استقبال می‌کند.

 

مهران محسنی با بیان اینکه بدنه اجرایی معاونت، دانشجویان هستند، بیان کرد: دانشجویان می‌توانند در قالب کانون‌های علمی، مذهبی و فرهنگی به فعالیت‌های فرهنگی مشغول باشند.

 

وی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاونت فرهنگی را دو بال فرهنگی این دانشگاه عنوان کرد و افزود: این دو حوزه به عنوان جایگاه دوم دانشجویان در کنار و در خدمت آن‌ها خواهد بود.

 

این مسئول با بیان اینکه دانشجویان سکان‌دار بهداشت و درمان کشور هستند، تصریح کرد: دانشجویان باید برای خودسازی از فرصت‌های ایجاد شده به خوبی استفاده و در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال خود را به زیور علم مزین کنند.

 

در ادامه این مراسم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، حضور دانشجویان جدیدالورود در پایتخت شور و شعور حسینی را تبریک گفت و اظهار کرد: انسان‌های بزرگ از بین دانشجویان ظهور می‌کنند.

 

حجت‌الاسلام محرمعلی شیرمحمدی به دانشجویان توصیه کرد: قدر فرصت‌های ایجاد شده را بدانید و از یک تهدید بترسید تا در دام جریانات زیرزمینی و فعالیت‌ها و تعاملات اجتماعی که پشتوانه علمی و قانونی ندارند گرفتار نشوید.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان با بیان اینکه دولت برای هر دانشجو ماهیانه 300 هزار تومان هزینه می‌کند، تصریح کرد: با احتساب هزینه خود و خانواده، هزینه بالایی خرج تحصیل دانشجویان می‌شود که در این خصوص باید با قدرشناسی از فرصت‌ها برای ساختن آینده علمی خود و کشور سهیم باشید.

 

حجت‌الاسلام شیرمحمدی تصریح کرد: امروز، کشور توانسته است در بعضی عرصه‌ها به برکت قدرت علم توان‌مند شود و به نوعی یکی از پایه‌های امنیت وجودی کشور، حوزه سلامت است و دراین راستا، از دانشجویان انتظار می‌رود با اولویت قرار دادن امر آموزش و پژوهش در عرصه‌هایی که به حوزه سلامت مرتبط است، کوشا باشند.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان زمینه‌های فعالیت در بخش‌های مختلف را ایجاد کرده است، به دانشجویان سفارش کرد در حوزه فرهنگی نیز که مقوله بسیار وسیعی است و شامل ارتباطات اجتماعی و رفتارهای فردی است، فعال باشند.

 

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان اظهار کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با تمام وجود در کنار دانشجویان است و با روی باز از دانشجویان استقبال می‌کند و پیش‌قدم در جهت حل مشکلات دانشجویان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: