• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-10214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد:

آغاز طرح بهبود وضعیت آموزشی بهداشتی دانش‌آموزان دختر مناطق محروم


مشاور امور بانوان اداره‌کل اموزش و پرورش استان زنجان گفت: طرح بهبود وضعیت آموزشی بهداشتی دانش‌آموزان دختر مناطق محروم استان اجرا می‌شود.


فرزانه حدادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در راستای بهبود وضعیت آموزشی بهداشتی دانش‌آموزان دختر، طرح ملی بشری از مهرماه در کل استان اجرا می‌شود.


این مسئول ادامه داد: مهم‌ترین سرمایه در هر خانواده فرزندان آن و در هر جامعه‌ای نیروی انسانی آ‌ن جامعه است و کشور ایران یکی از جوانترین جوامع معاصر است لذا آموزش و بهداشت دو موضوع مهم پیش روی برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران کشور خواهد بود.


وی افزود: نیروی انسانی به سلامت آموزش علوم و فنون و همراه آن اخلاق حمیده‌‌ انسانی و صفات بشر دوستانه نیاز دارد و مدرسه ارزنده‌ترین واحد اجتماعی سازمان یافته برای تأمین این نیاز است و مدرسه نهادی است که در آن یک سوم جمعیت کشور در زمان معین برای آموزش و پرورش گردهم می‌آیند.


حدادیان خاطرنشان کرد: بنابراین برای توسعه‌ بهداشت دانش‌آموزان،کارکنان مدرسه، خانواده‌ها و بالاخره جامعه، مدرسه جایگاه فوق‌العاده‌ای است، زیرا فرصت‌های دستیابی به دستاوردهای مهم بهداشت و آموزش را با سرمایه‌گذاری اندک در آموزش و منابع بهداشتی فراهم می‌کند و در هر جامعه یک نهاد بنیادی است که علاوه بر امکان توسعه بهداشت دانش‌آموزان توسعه بهداشت همه جامعه را به وجود می‌آورد.


مشاور امور بانوان اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: کودکان و نوجوانان آینده‌سازان کشور هستند به همین دلیل سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان تضمین‌کننده سلامت حال و آینده جامعه بوده و دانش‌آموزان قشر آسیب‌پذیر جامعه بوده که ارائه خدمات جهت آن‌ها در جوامع مختلف متفاوت است اما اساساً برای همه دانش‌آموزان مدارس صرف نظر از اختلافات نژاد، آب و هوا و منطقه جغرافیایی، مسائل همسان و نقطه نظرات مشترکی وجود دارد به طوری که در اکثر کشورهای جهان مراقبت‌های بهداشتی دانش‌آموزان و آموزش آن‌ها از مهمترین مسائل ویژه بهداشتی است.


حدادیان تاکید کرد: طرح بهبود وضعیت آموزشی بهداشتی با رویکرد محرومیت‌زدایی دانش‌آموزان دختر مراکز شبانه‌روزی و با هدف ارتقا و توسعه سطح سلامت جسمی و بهداشتی و به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های خاص دوران بلوغ و توجه به انسجام مراقبت‌های بهداشتی و درمانی و پیشگیری از بیماری‌ها در دوره بلوغ، در کل استان از مهرماه اجرا می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: