• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-2884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

پنج محصول کشاورزی استاندارد تشویقی دارند


رئیس تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: پنج محصول کشاورزی در استان موفق به دریافت استاندارد تشویقی شده‌اند .


عبدالله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده طی سال‌های اخیر و با توجه به شیوع موجی جدید از انواع بیماری‌ها در میان مردم، بسیاری از متخصصان و کارشناسان علم پزشکی و کشاورزی مدعی شدند که استفاده زیاد از مواد هورمونی، کودها، سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی جهت مبارزه با انواع حشرات و آفت‌ها عامل بروز بسیاری از این بیماری‌ها است .


این مسئول ادامه داد: کاشت محصولاتی عاری از این سموم به‌عنوان یک راهکار و مولفه اساسی در جهت دستیابی به سلامت جسم و روان از سوی دانشمندان مطرح شد و در استان زنجان نیز که یکی از قطب‌های کشاورزی در کشور محسوب می‌شود، کاشت و پرورش محصولات ارگانیک پایه‌ریزی شده است .


وی افزود: استان زنجان به واسطه تنوع اقلیمی و شرایط آب‌ و هوایی و جوی، فرآیند تولید محصولات کشاورزی در این استان در مقایسه با سایر استان‌ها نیاز کمتری به استفاده از سموم و کودهای شیمیایی دارد، به گونه‌ای که میزان استفاده از سموم شیمیایی در استان زنجان کمتر از میانگین کشوری است .


جعفری خاطرنشان کرد: در سال گذشته و نیز امسال تعدادی از کشاورزان و تولیدکنندگان پس از طی پروسه‌های آزمایشگاهی و فنی سازمان استاندارد، برای تولید محصولاتی از قبیل سیب‌زمینی، پیاز، سیب درختی، توت فرنگی و هندوانه موفق به دریافت استاندارد تشویقی شدند .


رئیس تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، ادامه داد: تجار سایر استان‌ها از محصولات کشاورزی استان استقبال می‌کنند ولی متاسفانه به‌واسطه دوری استان از نقاط مرزی کشور، صادرات این محصولات توسط تجار و صادرکنندگان بومی مغفول مانده و به تبع آن فرصت حضور و معرفی مستقیم محصولات با برند و نام استان را با بازارهای هدف از دست داده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: