• پنجشنبه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-11914-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

با طراحی پوستر روز جهانی استاندارد توسط هنرمند ایرانی:

نگاه‌های جهانی به ایران و استانداردهایش معطوف شد


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت:  امسال با طراحی پوستر روز جهانی استاندارد توسط هنرمند ایرانی، نگاه‌های جهانی به ایران و استانداردهایش معطوف شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، داوود کارگرزاده ظهر امروز در نشست خبری ضمن تبریک روز جهانی استاندارد و هفته استاندارد، اظهار کرد: امسال تفاوت مهمی که روز جهانی استاندارد با سال‌های گذشته وجود دارد و آن این است که امسال طراحی پوستر روز جهانی استاندارد توسط یک هنرمند ایرانی انجام شده که این افتخار بزرگی برای کشور است و سبب شده که نگاه‌های جهانی به ایران و استاندارد‌های آن معطوف شود.

 

این مسئول با بیان اینکه شعار روز جهانی استاندارد «استانداردها، شهرها را هوشمندتر می‌کند»، است، ادامه داد: هفته استاندارد از ۲۲ مهرماه آغاز می‌شود و در همایشی که به رسم هر ساله در استان برگزار می‌شود، از ۶ واحد کیفی نمونه، ۸ مدیر کنترل کیفی نمونه، یک آزمایشگاه همکار نمونه و نیز یک آموزشگاه کیفی نمونه تقدیر خواهد شد. همچنین از آزمایشگاه همکار نمونه در سطح ملی نیز تقدیر به عمل می‌آید.

 

وی با اشاره به شهر هوشمند، خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده شهر هوشمند شهری است که برای توسعه پایدار و تامین نیازهای کنونی جامعه بدون به خطر انداختن نیازهای آیندگان، فعالیت می‌کند و مولفه‌هایی مانند اقتصاد هوشمند، محیط هوشمند، زندگی هوشمند، حمل و نقل هوشمند، مردم و حکمرانی هوشمند داشته باشد و برای رسیدن به این مزیت‌ها باید از استانداردهای ملی استفاده و از آزمون و خطاهای پر هزینه اجتناب کرد.

 

کارگرزاده با اشاره به نحوه گزینش واحدهای کیفی برتر، اظهار کرد: واحدها بر اساس ضوابط ارزشیابی که توسط سازمان ملی استاندارد تعیین شده، ارزیابی می‌شوند که از جمله آن می‌توان به استمرار در حفظ پروانه کاربرد علامت استاندارد، تدوین استاندارد کارخانه‌ای، مشارکت در تدوین استاندارد ملی، دارا بودن استاندارد تشویقی، تداوم حضور مدیر کنترل کیفیت در واحد و ... اشاره کرد.

 

مدیرکل استاندارد استان زنجان یادآور شد: مدیران کنترل کیفی نیز بر اساس معیارهایی همچون فعالیت‌های تحقیقاتی مدیر کنترل کیفیت، تدوین استاندارد کارخانه‌ای، استقرار سیستم مدیریتی، حضور فعال در دوره‌های آموزشی و سمینارها، عضویت و فعالیت در جامعه کنترل کیفیت استان و ... ارزیابی و به عنوان برترین‌ها انتخاب می‌شوند.

 

وی با اشاره به عناوین روزهای هفته استاندارد، تصریح کرد: هفته استاندارد از ۲۲ مهرماه آغاز می‌شود و تا ۲۸ مهر ماه ادامه داد و با عناوینی همچون استاندارد و اقتصاد هوشمند، استاندارد و سفر هوشمند، استاندارد و تغذیه هوشمند، استاندارد و کار هوشمند، استاندارد و مسئولیت هوشمند، استاندارد و شهر هوشمند و استاندارد و زندگی هوشمند نام‌گذاری شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: