• پنجشنبه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-2788-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی:

شرافت ناجی در گروی دوری از قضاوت اشخاص است


رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران تاکید کرد: شرافت یک ناجی در گروه دوری وی از قضاوت کردن اشخاص و ورود به مسائل سیاسی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدمصطفی میرسلیم در مجمع انتخابات هیئت نجات غریق و غواصی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان با توجه به جمعیتی که دارد، در تعداد ناجی‌ها که بالغ بر 913 نفر است، آمار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است، افزود: با این وجود معتقدیم زنجان جزو هیئت‌هایی است که باید در زمینه آموزش بانوان بیش از پیش کار کند.

 

وی با اشاره به اینکه فدراسیون از درخواست‌های هیئت‌های ورزشی به‌ویژه در زمینه دانش‌افزایی ناجیان استقبال می‌کند، تصریح کرد: هیئت‌های ورزشی در این رشته باید فعل خواستن را در همه زمینه‌ها به‌ویژه بحث آموزش و دانش‌افزایی صرف کنند؛ چرا که آگاهی‌بخشی یکی از وظایف اصلی فدراسیون بوده و تلاش داریم تا دانش فعالان این عرصه را به انحای مختلف به روز کنیم.

 

این فعال ورزشی با بیان اینکه جامعه هدف این فدراسیون فقط ورزشکاران نبوده و فرهنگیان نیز در این عرصه حضوری چشم‌گیر دارند، ادامه داد: همین حضور ایجاب می‌کند در حوزه فرهنگی نیز رشد روزافزونی را تجربه کنیم که خوشبختانه زنجان جزو استان‌هایی است که در این زمینه از جایگاه خوبی برخوردار است و لازم است که بیش از گذشته شاهد حضور ناجیان منتخب از این استان در عرصه‌های مختلف باشیم.

 

میرسلیم، از مکاتبات صورت گرفته در خصوص اینکه منجیان غریق بتوانند به‌عنوان یک شغل در این حرفه فعالیت کنند، خبر داد و با یادآوری اینکه خوشبختانه گام‌های موثری نیز در این راستا برداشته شده است، اظهار کرد: با محقق شدن این موضوع، منجیانی که به صورت حرفه‌ای مشغول به کار هستند، این اطمینان را خواهند داشت که نظام نحوه ایفای وظیفه آن‌ها را محترم شمرده است.

 

وی با یادآوری اینکه مقوله استخر به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی این رشته، همواره از دغدغه‌های مهم فعالان این عرصه بوده است، افزود: معتقدیم اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان باید استخر در اختیار هیئت نجات غریق و غواصی استان قرار دهد؛ چرا که بدون توجه به این امر، نمی‌توان توقع پیشرفت و توسعه را در این زمینه از هیئت‌های ورزشی داشت.

 

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران از آمادگی جسمانی به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی یک نجات غریق برشمرد و گفت: علاوه بر برخورداری از آمادگی جسمانی، یک نجاتگر باید در بحث آموزش، از دانش روز برخوردار باشد که این مهم نیز در شرایطی فراهم می‌شود که هیئت این آموزش‌ها را در اختیار ناجیان قرار دهد.

 

میرسلیم در ادامه با تاکید بر اینکه یک منجی باید در هر شرایطی به اصل نجات بپردازد، خاطرنشان کرد: ناجی باید همه دلبستگی‌های خود را در حین کار کنار گذاشته و خدمت را به‌عنوان ستاره درخشان فعالیت‌های خود قرار دهد. فراموش نکنیم که کار ناجی قضاوت نیست و شرافت منجی‌گری در این است که وارد مسائل داوری (قضاوت دیگران) و سیاسی نشود، بنابراین اولویت اول ناجیان، خدمت الهی است.

 

علی جوان، مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر 20 استخر فعال در استان زنجان وجود دارد، اظهار کرد: همه این زیرساخت‌ها به برکت نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده و باعث شده است که رشته نجات غریق و غواصی استان زنجان از جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور برخوردار باشد.

 

به گزارش ایسنا، در پایان مجمع انتخابات هیئت نجات غریق و غواصی استان زنجان، پرویز سلیمانی با کسب 15 رأی به‌عنوان رئیس هیئت نجات غریق و غواصی استان زنجان انتخاب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: