• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-2186-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

اولین دانشجوی پسادکترای رشته کشاورزی در دانشگاه زنجان:

تحقیقات در حوزه کشاورزی به سمت کاربردی شدن حرکت می‌کند


اولین دانشجوی پسادکترای رشته کشاورزی در دانشگاه زنجان اظهار کرد: تحقیقات در حوزه کشاورزی به سمت کاربردی شدن حرکت می‌کند.

 

اعظم ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه در ایران و متعاقب آن در استان تحقیقات خوبی در حوزه پژوهشی کشاورزی صورت گرفته است، گفت: این تحقیقات سابق بر این جنبه کاربردی نداشت ولی تحقیقات در حال حاضر کاربردی شده است و جای خود را به خوبی باز کرده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر از بابت هزینه‌ها و امکانات برای محققان مشکلاتی وجود دارد ولی شرایط می‌تواند بهتر از این هم باشد و امید است با پیگیری‌هایی که در این زمینه در حوزه کشاورزی صورت می‌گیرد شرایط نیز بهتر شود.

 

این دانشجوی پسادکترای رشته کشاورزی در دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه در زمینه تنوع گیاه دارویی انسون مطالعه می‌کند، گفت: ادعا می‌شد که این گیاه واریته بومی ایران را ندارد و ما توانستیم با بررسی‌ها و تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفت 12 رقم بومی آن را شناسایی و بررسی تنوع را ایجاد کنیم.

 

ملکی با اشاره به اینکه در بررسی تنوع این گیاه ما در زمینه اسانس و ترکیبات آن و استفاده از نشانگر مولکولی ACLP  تحقیقاتی را بررسی کردیم، گفت: متاسفانه در ایران مقداری به رشته کشاورزی بی‌لطفی می‌شود و امید است با مصوب کردن طرح‌هایی در کشور، زمینه‌ها برای پیشرفت این رشته فراهم آید؛ چراکه این کار یک انسجام خاص را می‌طلبد.

 

وی خاطرنشان کرد‌: امید است که مشکلات کشاورزی استان با سرمایه‌گذاری‌های درست تا میزان بالایی برطرف شود؛ چرا که کشاورزی پایه اقتصاد هر کشور است.

 

ملکی افزود: تا زمانی که مردم تغذیه مناسب نداشته باشند صنعت نیز چنان رشدی نخواهد کرد و امید است که با رفتن به سوی کشاورزی علمی بتوانیم زمینه رشد اقتصادی را فراهم کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: