• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3984-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

توسعه کشت سورگوم؛ گامی موثر در مدیریت مصرف آب


مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: توسعه کشت سورگوم در استان زنجان گامی موثر در مدیریت آب مصرفی محصولات علوفه‌ای به شمار می‌رود.

 

حسین عامری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه پیش‌بینی می شود امسال 66 هزار تن ذرت علوفه‌ای در استان برداشت شود، اظهار کرد: 1260 هکتار از اراضی استان تحت کشت ذرت علوفه‌ای قرار دارد و تا به امروز 80 درصد از این محصول در مناطق مختلف استان زنجان برداشت شده است.

 

این مسئول با بیان اینکه برداشت ذرت علوفه‌ای در استان تا اواخر مهرماه ادامه دارد، ادامه داد: محصولات علوفه‌ای نیاز آبی بالایی دارند ولی با توسعه کشت سورگوم به دلیل نیاز آبی پایین‌تر، مصرف آب در روند تولید و تامین علوفه استان کاهش چشم‌گیری پیدا می‌کند.

 

وی همچنین با بیان اینکه سورگوم در مقایسه با ذرت 30 درصد مصرف آب کمتری دارد، افزود: در راستای توسعه کشت سورگوم در استان، کاهش سطح زیر کشت ذرت در کنار افزایش عملکرد آن در دستور کار قرار دارد. این در حالی است که عملکرد سورگوم در هر هکتار، 1.5 برابر ذرت است.

عامری با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود که امسال 500 هزار تن انواع محصولات علوفه‌ای در استان زنجان تولید شود، خاطرنشان کرد: مجموع سطح زیر کشت انواع علوفه در استان زنجان 49 هزار و 885 هکتار است که انواع یونجه، شبدر، اسپرس، خلر، ماشک، سورگوم، ذرت و ارزن را شامل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: