• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-4284-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان خواستار شد؛

سیستم بانکی استان از رویکرد عادی خود خارج شود


استاندار زنجان با اشاره به پیش‌بینی منابع قابل توجه دولتی برای توسعه روستاها و بخش تولید کشور، گفت: با توجه به حجم منابع تعریف شده و استفاده بهینه آن در استان، سیستم بانکی باید از رویکرد عادی خود خارج شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با بیان اینکه دولت برای امسال 10 هزار میلیارد تومان اعتبار جهت نوسازی و تجهیز واحدهای تولیدی پیش‌بینی کرده است، اظهار کرد: دولت همچنین 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه مناطق روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر و 20 هزار میلیارد تومان اعتبار نیز برای طرح رونق اقتصادی پیش‌بینی کرده که البته این اعتبارات، فاقد هرگونه سقف استانی است.

 

وی بر ضرورت جذب این منابع برای توسعه اقتصادی استان تاکید کرد و افزود: بانک‌های استان با روند فعلی فعالیت، باعث تضعیف عملکرد خود خواهند شد؛ به گونه‌ای که باید بانک‌ها متوجه این نکته باشند که روند فعلی فعالیت‌شان، قابل قبول مدیریت استان نبوده و بنابراین باید انتظارات موجود مدیریت استان به بدنه سیستم بانکی استان منتقل شود.

 

این مسئول با بیان اینکه آئین‌نامه‌های اجرایی طرح‌های یاد شده به استان‌ها دیر ابلاغ شده است، یادآور شد: تاخیر در ابلاغ آیین‌نامه‌ها نباید شامل بروز مشکل برای واحدهای تولیدی و بخش صنعت استان شود که در این راستا، اهتمام جدی بانک‌ها نیاز است.

 

وی به موضوع بند «و» تبصره 5 قانون لایحه بودجه سال‌جاری اشاره کرد و گفت: این بند قانونی، ظرفیت مناسبی برای دستگاه‌های دولتی جهت پرداخت بدهی خود به سایر بخش‌ها دارد و بنابراین ضروری است تا دستگاه‌های متولی با آموزش‌های مناسب، در راستای استفاده بهینه از این ظرفیت قانونی، تلاش کنند.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی، میزان بدهی‌های خود را احصاء و ارائه کنند، افزود: دستگاه‌های اجرایی، میزان هزینه‌های صورت گرفته برای پروژه‌های نیمه‌تمام خود در سال‌جاری را نیز اعلام کرده و برآورد دقیقی با احتساب نرخ تورم از هزینه بهره‌برد‌اری این طرح‌ها داشته باشند تا در گزارشی به هیئت دولت ارائه شود.

 

استاندار زنجان به ارائه برنامه دستگاه‌های اجرایی برای ستاد اقتصاد مقاومتی استان اشاره کرد و یادآور شد: برخی دستگاه‌ها تاکنون، برنامه‌ای در این راستا ارائه نکرده‌اند که طی یک هفته، فرصت ارائه آن را خواهند داشت و سپس شرایط فعلی به نهادهای مرتبط بالادستی، منعکس شده و بررسی‌های لازم صورت خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: