• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-2487-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

فیلم‌سازان جوان زنجانی و دغدغه‌ کمبود امکانات فیلم‌سازی


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان اظهار کرد: یکی از معضلات پیش روی فیلم‌سازان سینمای جوان زنجان، کمبود امکانات فیلم‌سازی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ناصر مقدم در دیدار با جمعی از عکاسان و فیلم‌سازان سینمای جوان دفتر زنجان در فرهنگ‌سرای امام خمینی زنجان با اشاره به برخی مشکلات پیش روی فیلم‌سازی و عکاسی زنجان به لزوم حمایت از ساخت آثاری با موضوعات مهم روز جامعه با تکیه بر فرهنگ ایرانی - اسلامی تاکید کرد و گفت: طرح موضوعاتی نظیر محیط زیست، کمبود آب، اسراف، نیکوکاری، مفهوم ایثار و مقاومت و شهادت، خانواده و جامعه با رویکرد گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در قالب رسانه سینما و عکس کاملا قابل اجرا است.

 

وی یکی از معضلات پیش روی فیلم‌سازان سینمای جوان زنجان را کمبود امکانات فیلم‌سازی عنوان کرد و یکی از اولویت‌های همکاری و حمایت ارشاد زنجان از انجمن را در صورت تخصیص بودجه، به‌روزرسانی تجهیزات فیلم‌سازی و عکاسی تا پایان امسال دانست.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: مشکل کمبود اساتید کارآمد و مجرب در زمینه عکاسی و فیلم‌سازی با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی فیلم‌سازی و عکاسی قابل حل است.

 

وی همچنین مهم‌ترین اولویت حمایتی خود را در زمینه حمایت از فیلم کوتاه توسط فیلم‌سازان کارآزموده بر اساس رزومه و فعالیت‌های قبلی آنها اعلام کرد.

 

در پایان این نشست، سرپرست انجمن سینمای جوان دفتر زنجان ضمن برشماری مشکلات و کمبودهای موجود از توجه مدیرکل ارشاد زنجان ابراز خرسندی کرد و مهم‌ترین نیازهای انجمن سینمای جوان زنجان را تجهیز امکانات فیلم‌سازی و عکاسی، افزایش حمایت از تولید فیلم‌های کوتاه، حمایت از برگزاری شایسته هفته فیلم و عکس با رویکرد تشویقی، حمایت از برگزاری پویا و مداوم نمایشگاه‌های عکس، و برگزاری کارگاه‌های تخصصی دانست.

 

لیلا بیگلی با اشاره به وجود آثار شاخص فیلم‌سازان کوتاه و مستقل در گروه هنر و تجربه، افزود: این طرح در زنجان قابل اجرا است و لزوم تعامل هرچه بیشتر هنرجویان، فیلم‌سازان و علاقه‌مندان عرصه با فعالان حرفه‌ای سینمای کوتاه و مستقل مشاهده می‌شود و نسبت به ایجاد این گروه در زنجان ابراز امیدواری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: