• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-4584-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون بهبود تولیدات دامی استان زنجان خبر داد:

سرمایه‌گذاری 650 میلیارد ریالی در حوزه طیور


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از سرمایه‌گذاری 650 میلیارد ریالی در حوزه دام و طیور صنعتی طی امسال خبر داد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رحمان رستم‌خانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی نیمه نخست امسال، 24 طرح صنعتی دام و طیور در استان زنجان با سرمایه‌گذاری بالغ بر 100 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است و تا پایان امسال، 25 طرح صنعتی دام و طیور دیگر نیز  در استان زنجان به بهره‌برداری می‌رسد .


این مسئول ادامه داد: در حال حاضر طرح‌های مختلفی در حوزه دام و طیور صنعتی در استان زنجان در حال احداث است که فاز شماره 2 پرورش بوقلمون مادر گوشتی به منظور تکمیل زنجیره تولید گوشت بوقلمون در استان از جمله مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود .


وی همچنین افزود: واحد پرورش مرغ مادر تخم‌گذار به ظرفیت مولد 75 هزار قطعه، طرح بزرگ دیگری است که در شهرستان سلطانیه در حال احداث است .


رستم‌خانی، میزان تولیدات واحد مذکور در یک دوره تولیدی را حدود 25 تا 27 میلیون تخم مرغ نطفه‌دار عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذاری ثابت این طرح حدود 150 میلیارد ریال به صورت آورده شخصی بوده است و سالانه 300 میلیارد ریال نیز سرمایه در گردش خواهد داشت .


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، یادآور شد: این واحد، سهمی 20 درصدی از فارم‌های مرغ مادر تخم گذار کشور دارد و برای 35 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: