• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-17214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان عنوان کرد:

استفاده از پتانسیل دستگاه‌ها با ایجاد دفتر استانداردسازی


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: با ایجاد دفتر استانداردسازی در دستگاه‌ها می‌توان از پتانسیل دستگاه‌ها در تعریف استاندارد استفاده کرد .


داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به راه‌اندازی دفتر استاندارد‌سازی در کتابخانه سید افضل موسوی، اظهار کرد: در راستای وظایف قانونی که در کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات برای اداره‌کل استاندارد استان تعریف شد این اداره‌کل موظف است دفتر استانداردسازی را در فاز اول با تمایل خود دستگاه، ایجاد و راه‌اندازی کند .


این مسئول، دفتر استانداردسازی کتابخانه سیدافضل موسوی را سیزدهمین دفتر استانداردسازی در استان دانست و گفت: دفاتر استانداردسازی دیگر نیز در دانشگاه زنجان، دانشگاه آزاد، دانشگاه هیدج، سازمان نظام مهندسی ساختمان و نظام مهندسی معدن همچنین در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، پارک علم و فناوری و ... ایجاد و راه‌اندازی شده است .


وی با اشاره به هدف ایجاد این دفاتر استانداردسازی، افزود: به دنبال آن هستیم که از پتانسیل هر دستگاه در جهت استانداردسازی استفاده کنیم تا دستگاه‌ها با ارکان استانداردهای نوین آشنا شوند و در این بین ارتباط دفاتر استانداردسازی با یکدیگر سبب آشنایی آنان با استانداردهای روز دنیا می‌شود .


کارگرزاده خاطرنشان کرد: استانداردها در حوزه‌های مختلف از جمله خدمات، محصولات تولیدی، غذای حلال، مدیریت و ... تعریف شده و این اداره‌کل به دنبال آن است که در حوزه ارائه خدمات، استانداردهایی را تعریف کند .


مدیرکل استاندارد استان زنجان یادآور شد: با بازرسی‌هایی که سازمان ملی استاندارد در سال ۹۴ از آسانسورها انجام داد از ۲۳۳۲ آسانسور مورد بازرسی فقط ۱۱ دستگاه آسانسور استاندارد لازم را داشتند که این نشان از وجود احتمال خطر برای استفاده‌کنندگان از دستگاه‌ها بود ولی با اقداماتی که در راستای استانداردسازی آسانسورها انجام شد، فقط در استان زنجان از مهر ماه گذشته تاکنون ۶۳۲ دستگاه آسانسور گواهی تاییده ایمنی و کیفیت را دریافت کرده‌اند .


وی تصریح کرد: در حال حاضر مردم نسبت به استانداردها مطالبه‌گر شده و این سبب شده که کیفیت کالاها و خدمات افزایش یابد .


این مسئول اظهار کرد: آموزش فرهنگ استاندارد به مادران و کودکان مراجعه‌کننده به کتابخانه سید افضل موسوی، برگزاری مسابقات، ارائه کتاب با موضوع استاندارد به خصوص در رده سنی کودکان و ... از جمله اقدامات مشترکی است که این دو بخش در راستای آموزش فرهنگ استاندارد با مشارکت یکدیگر انجام دهند. همچنین با انجام اقدامات در راستای استانداردسازی می‌توان این کتابخانه را به عنوان کتابخانه استاندارد به صورت پایلوت کشوری معرفی کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: