• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-17914-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

واگذاری رایگان زمین برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در دندی


مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان، از واگذاری رایگان زمین برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در دندی خبر داد.

 

علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر لزوم راه‌اندازی درمانگاه تامین‌اجتماعی در منطقه دندی در جهت رفع مشکلات درمانی شهروندان، اظهار کرد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید، گام‌های بلندی در حوزه سلامت و درمان مردم مناطق محروم برداشته است و شهرستان دندی به خاطر وجود مولفه‌هایی از جمله کارگری بودن منطقه، بعد مسافت تا مرکز استان و افزایش بیمه‌پردازان در مرز سطح‌بندی ایجاد درمانگاه قرار گرفته است.

 

این مسئول با بیان این‌که سال 91، بیمه‌پردازان شهرستان ماه‌نشان 13 هزار و 500 نفر بودند، ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی زمانی برای ایجاد درمانگاه مجوز می‌دهد که جمعیت تحت پوشش بیمه در یک منطقه، 20 هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی باشد. در حال حاضر نیز بیمه‌پردازان منطقه دندی و ماه‌نشان به بیش از 18 هزار و 385 نفر یعنی مرز جمعیت مورد نیاز برای راه‌اندازی درمانگاه رسیده است.

 

وی افزود: در بازدید میدانی از دو زمین پیشنهادی برای دندی، یکی از زمین‌ها با مساحت 4000 مترمربع که از دسترسی آسان مردم به درمانگاه و قابلیت ارتقا در آینده برخوردار بود انتخاب شد و مقرر است که پس از بازدید کارشناسان سازمان مرکزی تامین اجتماعی و تایید هیات مدیره سازمان، اقدامات بعدی آغاز شود.

 

محمدی تصریح کرد: 530 هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی هستند و در حال حاضر پنج مرکز درمانی در شهرهای زنجان، ابهر، خرم‌دره و قیدار، همچنین بیمارستان‌های امید ابهر و امام حسین (ع) با 220 تختخواب به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند. پارسال نیز 978 هزار نفر در این مراکز تحت درمان قرار گفتند.

 

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان زنجان طی سال گذشته درجه یک اعتباربخشی را کسب کردند. همچنین طرح حذف دفترچه‌های درمانی در همه مراکز درمانی سرپایی و بیمارستان‌ها اجرا و کارت هوشمند سلامت نیز به زودی صادر می‌شود. اجرای فاز سوم نظام ارجاع داخلی نیز آغاز شده و خوشبختانه 70 درصد از خدمات مراکز ملکی الکترونیکی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: